Treća CFL: Vodeći po planu, Lovćenu bod u Budvi

Proteklih dana odigrano je novo kolo u trećeligaškoj konkurenciji, a većih promjena na čelu tabele u sve tri grupe nije bilo.

Treća CFL: Vodeći po planu, Lovćenu bod u Budvi Foto: FK Otrant

Crvena stijena je u ligi Centar nastavila uspješnu seriju, Brskovo i Ibar su novim pobjedama najavili predstojeći derbi lige Sjever, dok je na Jugu, uz nove pobjede Otranta i Obilića, Lovćen uspio ostati neporažen na gostovanju Budvi.

Centar: Stijena bez greške, veliki preokret na Zabjelu

Igrači Crvene stijene nastavili su niz pobjeda i u sedmom kolu lige Centar. Ovog puta, oni su bili bolji od drugog tima Iskre (2:1), a nova tri boda upisali su fudbaleri Nikšića protiv Ilariona 2 (7:0), te Poleta na gostovanju Ribnici (1:0).

Kolo je obilježio i veliki preokret fudbalera Zabjela protiv Ilariona (3:2). Iako su igrači iz Zete na poluvremenu vodili 2:0, domaći su u nastavku stigli do trijumfa.

Na dvije utakmice, u Danilovgradu i Golubovcima, viđeno je po 10 golova.

Rezultati sedmog kola: Iskra II – Crvena stijena 1:2, Nikšić – Ilarion II 7:0, Ribnica – Polet 0:1, Zabjelo – Ilarion 3:2, Spuž – Adria 2:8, Olimpiko – Drezga 3:7, Karioke – Zora 0:2.

Tabela: Crvena stijena 19, Nikšić 17, Polet 16, Internacional 15, Zabjelo 13, Zora 12, Adria 11, Drezga 10, Iskra II 9, Ribnica 9, Ilarion 7, Karioke 6, Ilarion II 3, Spuž 3, Bratstvo 1, Olimpiko 0.

Sjever: Nove pobjede vodećih, u nedjelju derbi

Brskovo i Ibar i nakon šestog kola dominiraju na Sjeveru. Mojkovčani trenutno imaju tri boda više od Rožajaca, ali i utakmicu više.

Fudbaleri Ibra bili su ubjedljivi na svom terenu protiv Polimlja (6:0), dok se Brskovo prilično namučilo na gostovanju Gusinju (1:0). Meč je odlučen tek u 78. minutu, pogotkom Bulatovića.

Upravo u sljedećem kolu na programu je derbi – u nedjelju će u Mojkovcu gostovati Ibar.

Rezultati šestog kola: Ibar – Polimlje 6:0, Gusinje – Brskovo 0:1, Pljevlja – Borac 3:2, Petnjica – Komovi 2:4.

Tabela: Brskovo 18, Ibar 15, Pljevlja 9, Borac 6, Gusinje 6, Komovi 6, Polimlje 6, Petnjica 3.

Jug: Otrant opet ubjedljiv, Lovćen iznenadio Budvu

U četvrtoj rundi lige Jug, nove pobjede ostvarili su Otrant i Obilić, a Budva je osvojila bod protiv Lovćena.

Otrant je bio ubjedljiv i protiv Sloge iz Starog Bara, slaveći rezultatom 7:0. Uprkos ranom vođstvu suparnika, igrači Obilića slavili su u lokalnom derbiju na gostovanju Orjenu (3:2).

Lovćen je kao gost iznenadio fudbalere Budve, a njihov je meč okončan bez pobjednika (1:1).

Rezultati četvrtog kola: Otrant – Sloga Stari Bar 7:0, Orjen – Obilić 2:3, Budva – Lovćen 1:1, Hajduk – Sloga Radovići 6:1.

Tabela: Otrant 12, Obilić 12, Budva 10, Lovćen 4, Orjen 4, Hajduk 4, Sloga Radovići 0, Sloga Stari Bar 0.