Proteklih dana odigrano je novo kolo u Trećoj CFL.

Treća CFL: Nikšićani preskočili Stijenu, Brskovo ubjedljivo u derbiju Sjevera, Otrant opet raspucan Foto: Portal Mojkovac

Veliko iznenađenje dogodilo se u ligi Centar, gdje je Crvena stijena prepustila čelnu poziciju sastavu Nikšića.

Derbi Sjevera obilježila je goleada i ubjedljiva pobjeda Brskova nad Ibrom, dok na Jugu Otrant i dalje niže pobjede.

Centar: Iznenađenje u Zeti, Nikšić novi lider

Osmo kolo u ligi Centar obilježilo je iznenađenje u Zeti, gdje je Ilarion savladao Crvenu stijenu, rezultatom 1:0. Kiks Tološana iskoristili su fudbaleri Nikšića, koji su pobjedom na gostovanju Adriji (2:0) preuzeli prvu poziciju.

Na Zabjelu, u duelu istoimenog domaćina i Internacionala, nije bilo golova, a podjelom bodova okončan je i lokalni derbi između Spuža i Zore (1:1).

Rezultati osmog kola: Ilarion – Crvena stijena 1:0, Adrija – Nikšić 0:2, Zabjelo – Internacional 0:0, Spuž – Zora 1:1, Ilarion II – Olimpiko 4:6, Drezga – Ribnica 1:0, Polet – Iskra II (sjutra, 14:00h).

Tabela: Nikšić 20, Crvena stijena 19, Polet 16, Internacional 16, Zabjelo 14, Drezga 13, Zora 13, Adrija 11, Ilarion 10, Iskra II 9, Ribnica 9, Karioke 6, Spuž 4, Ilarion II 3, Olimpiko 3, Bratstvo 1.

Sjever: Mojkovčani silni u uzbudljivom derbiju

Vikend na Sjeveru obilježio je derbi prvog kruga, u kojem je Brskovo slavilo ubjedljivu pobjedu protiv Ibra – 5:2.

Meč u Mojkovcu obilježilo je više preokreta – poveli su domaći u 13. minutu, ali je kroz desetak minuta sastav iz Rožaja vodio 2:1. No, na odmor su sa prednošću otišli Mojkovčani (3:2), koji su u nastavku sa još dva gola potvrdili još jedan trijumf u nizu. Derbi su obilježili domaći prvotimci Zindović i Đukić sa po dva pogotka.

Goleada je viđena i danas na utakmici Borca i Petnjice (7:3), dok su Komovi u Andrijevici bili bolji od Gusinja – 2:1.

Rezultati sedmog kola: Brskovo – Ibar 5:2, Borac – Petnjica 7:3, Komovi – Gusinje 2:1.

Tabela: Brskovo 21, Ibar 15, Borac 9, Pljevlja 9, Komovi 9, Gusinje 6, Polimlje 6, Petnjica 3.

Jug: Otrant nemilosrdan, Budva sjutra u Igalu

Fudbaleri Otranta nijesu imali milosti prema Lovćenu u petoj rundi lige Jug. Ulcinjani su kao gosti trijumfovali rezultatom 5:1, premda su prvi do prednosti stigli Cetinjani u 14. minutu.

Identičnim rezultatom slavio je i Hajduk u gradskom derbiju protiv Sloge.

Sastav iz najjužnijeg grada biće usamljen na čelu tabele makar do sjutra, kada je u Igalu na programu duel Obilića i Budve.

Rezultati petog kola: Lovćen – Otrant 1:5, Sloga Radovići – Orjen 1:3, Sloga Stari Bar – Hajduk 1:5, Obilić – Igalo (sjutra, 15:00h).

Tabela: Otrant 15, Obilić 12, Budva 10, Orjen 7, Hajduk 7, Lovćen 4, Sloga Radovići 0, Sloga Stari Bar 0.