Treći dan uvodne runde Premijer lige otvoren je remijem u Zapadnom Londonu, gdje su Brentford i Totenhem odigrali 2:2 (2:2).

Totenhem prvi put bez Kejna: Podjela bodova nakon niza uzbuđenja u Zapadnom Londonu Foto: Getty

Bio je to i jedan od najintenzivnijih mečeva prvog kola, pa iako su golovi u drugom poluvremenu izostali - uzbuđenja nijesu. Podsjetimo, bio je ovo prvi duel Totenhema otkad je Hari Kejn prešao u Bajern.

‘Spursi’ su poveli u 11. minutu – Medison je odlično centrirao, a Romero glavom zakucao loptu u mrežu. No, od 26. do 36. minuta, domaći su preokrenuli. Prvo je Mbeumo bio precizan iz penala, a potom je Vikarija matirao Visa, nakon asistencije Henrija. Totenhem je u nadoknadi prvog dijela poravnao preko Emersona.

Favoriti po planu, Njukasl nemilosrdan: Tonali pogodio na debiju, dva gola Isaka
0
Favoriti po planu, Njukasl nemilosrdan: Tonali pogodio…
12.08.2023 20:34

Ništa novo na startu Premijer lige: Lagana pobjeda Sitija, Haland pogađao dva puta
0
Ništa novo na startu Premijer lige: Lagana pobjeda Sitija…
11.08.2023 22:59

U drugom poluvremenu vidjeli smo pregršt šansi pred oba gola, pri čemu je Totenhem bio bolji, ali su i domaći dva puta tražili penal, ali mreže se nijesu tresle.

Upravo je počeo i veliki derbi prvog kola na Stemford bridžu između Čelsija i Liverpula.

Rezultati: Barnli - Mančester siti 0:3, Arsenal - Notingem forest 2:1, Šefild junajted - Kristal Palas 0:1, Bornmut - Vest Hem 1:1, Brajton - Luton 4:1, Everton - Fulam 0:1, Njukasl - Aston vila 5:1, Brentford - Totenhem 2:2.

Danas: Čelsi - Liverpul (17:30).

Sjutra: Mančester junajted - Vulverhempton (21:00).