Vaterpolo

Finalna serija gotova nakon tri meča

Vaterpolisti Jadrana odbranili su naslov prvaka Crne Gore. U trećem duelu finalne serije plej-ofa domaćeg šampionata, sastav iz Herceg Novog na Škveru je slavio protiv Primorca, rezultatom 10:4

Totalna dominacija: Jadran je prvak Crne Gore, Kotorani potpuno podbacili u drugom poluvremenu Foto: UGC

Jadran je večeras riješio meč u trećoj četvrtini, u kojoj smo vidjeli možda i najgore izdanje Kotorana u finalnoj seriji. Treba naročito pomenuti golmana domaćih Darka Đurovića, koji je večeras upisao 16 odbrana. Najefikasniji igrač finala bio je vaterpolista domaćih Danilo Radović sa tri gola, pri čemu u obje ekipe nije bilo drugih igrača koji su postigli više od jednog pogotka.

Tokom prvog poluvremena, domaća ekipa je polela bolje, stigla i do tri pogotka viška, no uzvratili su Kotorani, pa je nakon dvije četvrtine bilo 5:4.

Sve je riješeno u trećoj četvrtini. Naime, Novljani su ponovo stigli do tri gola prednosti (7:4). Loše izdanje Primorca je potrajalo, pa su domaći, zahvaljujući pogocima Danila Radovića i Vukićevića, završni kvartal dočekali uz rezultat 9:4.

Primorac nije mogao do gola ni u posljednjoj četvrtini, što je Novljanima pružilo mogućnost da stignu do još ubjedljivije pobjede.

Podsjetimo, Jadran je u prvom duelu finalne serije slavio rezultatom 11:5, a potom i u Kotoru - 8:10.

Dominacija bez kraja

Jadran je time osvojio 12. naslov prvaka Crne Gore, a računajući i titule iz nekadašnjih država, ukupno ih ima 18.

Novljani su, pritom, osvojili svaku šampionsku titulu od sezone 2013/14. do danas.

Sa druge strane, Kotorani su treći put zaredom poraženi u finalu. Primorac tako i dalje ima dvije titule u Crnoj Gori, uz tri osvojene u razdoblju Jugoslavije. Jednak broj odličja ima i ekipa Budve.