U zamjenu za priznanje Specijalnom tužilaštvu da je jedan od organizatora kriminalne grupe, Todorović je pristao da odleži tri godine i osam mjeseci zatvorske kazne i uplati 20.000 eura na ime novčane kazne i 80.000 eura u dobrotvorne svrhe. Prema nagodbi koju je prihvatio Viši sud, Laković je prihvatio desetomjesečnu zatvorsku kaznu, kao i da u državni budžet uplati 20.000 eura na ime novčane kazne i 30.000 eura u humanitarne svrhe.
Sporazume o priznanju krivice koje su Todorović i Laković potpisali sa Specijalnim tužilaštvom razmatrala je i prihvatila sutkinja Višeg suda u Podgorici Vesna Pean koja će, kako je rečeno, u ovom predmetu donijeti presudu u zakonskom roku.
Todorović se tereti da je početkom marta 2018. godine zajedno sa Damjanom Vukašinovićem, koji je u bjekstvu, organizovao kriminalnu organizaciju koja je trebalo da djeluje na međunarodnom nivou radi krijumčarenja kokaina iz Južne Amerike u Evropu.
Todorović je, kako se navodi u naredbi za sprovođenje istrage, sebe odredio da finansira krijumčarenje kokaina, daje instrukcije o načinu vršenja kriminalnih aktivnosti, „usmjerava i koordinira radnje ostalih članova grupe na sastancima koje je organizovao u prostorijama svog auto-servisa ’Monte Car’ u Podgorici“.
S druge strane, Laković je označen kao pripadnik ove kriminalne organizacije jer je, kako tvrdi Specijalno tužilaštvo, po nalozima i uputstvima Todorovića u svom lokalu u Podgorici komunicirao sa ostalim članovima organizacije.
Kao pripadnici ove grupe, pored Lakovića, označeni su Dragana Prostran, Zarina Karkelja, Jovan Ercegović, Darko Giljača, Ranko Stojović, Milica Bukilić, Radoje Radulović i još dvije osobe koje su procesuirane u inostranstvu.
Viši sud je početkom februara prihvatio sporazume Prostran, Karkelje, Jovana Ercegovića i Giljače kojim su priznali članstvo u kriminalnoj organizaciji u zamjenu za zatvorske i novčane kazne.
Karkelja i Prostran su u zamjenu za priznanje sa specijalnom tužiteljkom Mirom Samardžić dogovorile po pola godine kućnog zatvora i da plate po 1.000 eura na ime novčane kazne, dok su Ercegović i Giljača pristali da odleže zatvorske kazne u trajanju od 12 mjeseci i da uplate po 3.000 eura na ime kazne.
Kako je Pobjedi saopšteno, u prilog odluci o prihvatanju ovih sporazuma je bila činjenica da su svi optuženi ranije neosuđivani, kao i da su Karkelja i Prostran majke jednogodišnjeg djeteta i tromjesečne bebe.
Prema navodima optužnice, Ercegović je čuvao i prenosio kriptovane telefone, rezervisao kupovinu rezervnog nautičkog uređaja za brod kojim će se pratiti tok realizacije kriminalnog plana.
Zadatak Giljače je bio da sa Lazovićem, kao član posade, isproba korišćenje nautičkih uređaja za praćenje na brodu i pripremi ga za krijumčarenje kokaina.
Zadatak Prostran i Karkelje bio je da se predstavljaju djevojkama Marka Stevića i Veljka Jovanovića i umanje sumnju ukoliko bi pomorska policija upala na jahtu kojom su prevozili 700 paketa kokaina. Droga je pronđena 1. septembra 2018. u luci u Hanoveru.
Karkelja je uhapšena krajem avgusta prošle godine na graničnom prijelazu kada je pokušala da napušti Crnu Goru.
Prostran je puštena krajem jula prošle godine da se brani sa slobode.
Ona je prethodno uhapšena u njemačkoj pokrajini Hesen, po međunarodnoj potjernici koju je za njom raspisala kancelarija Interpola u Podgorici.
Nakon hapšenja dijela ove grupe, 11. marta 2019. u Podgorici, iz SDT-a je saopšteno da su članovi kilogram kokaina kupovali za 5.000 do 6.000, a prodavali za 30.000 do 40.000 eura.