Fudbaleri Arsenala upisali su novi trijumf u 35. kolu Premijer lige, pa tako teoretski i dalje ostaju u trci za naslov prvaka.

'Tobdžije' ukrotile 'svrake': Arsenal se još nada tituli, Njukaslu predstoji grčevita borba za plasman u LŠ Foto: Reuters

Ekipa iz Londona trijumfovala je na neugodnom gostovanju Njukaslu, rezultatom 0:2 (0:1).

Gosti su do vođstva došli iz prve ozbiljnije prilike, u 14. minutu, kada je Poupa matirao Edegard.

Nije Arsenal u ostatku susreta bio naročito bolji rival. 'Svrake' su stvarale, ali i propuštale šanse, a da će tri boda definitivno pripasti Arsenalu bilo je jasno u 71. minutu, kada je Fabijan Šar pogodio sopstvenu mrežu.

Dok su 'tobdžije' sada na bod iza Mančester Sitija, koji ima meč manje, Njukasl je sebi zakomplikovao situaciju. Naime, ekipa sa Sent Džejms Parka sada ima tek tri boda više od Liverpula, koji je na petom mjestu i trenutno van zone plasmana u Ligu šampiona.

Rezultati: Bornmut - Čelsi 1:3, Mančester Siti - Lids 2:1, Totenhem - Kristal Palas 1:0, Vulverhempton - Aston Vila 1:0, Liverpul – Brentford 1:0, Njukasl - Arsenal 0:2.

Danas: Vest Hem - Mančester Junajted.

Sjutra: Fulam - Lester, Brajton - Everton, Notingem Forest - Sautempton.

Tabela: Mančester Siti 82, Arsenal 81, Njukasl 65, Mančester Junajted 63, Liverpul 62, Totenhem 57, Brajton 55, Aston Vila 54, Brentford 50, Fulam 45, Čelsi 42, Kristal Palas 40, Vulverhempton 40, Bornmut 39, Vest Hem 34, Lester 30, Lids 30, Notingem Forest 30, Everton 29, Sautempton 24.