Sutjeska ima šansu da ode na plus četiri

Nakon 24. kola Meridianbet Prve CFL, na vrhu tabele nema promjena u bodovnoj razlici. I Sutjeska i Budućnost danas su osvojili po bod, neriješeno je bilo i u Beranama, pa su Jedinstvo i Rudar jedini prvoligaši koji su danas upisali pobjedu.

Sutjeska nije iskoristila 'poklon' Tivćana, Rudar slavio u Petrovcu nakon dva velika preokreta Foto: FSCG

U večernjem programu, Sutjeska i Dečić podijelili su bodove (1:1), a Rudar je slavio u Petrovcu (2:3) iako je do 84. minuta gubio 2:1.

Utakmica Arsenal - Budućnost završena je rezultatom 1:1, dok je Jedinstvo bilo bolje od Iskre - 2:1. Golova nije bilo na susretu Jezero - Mornar.

Sutjeska nije mogla do pobjede

Sutjeska je večeras mogla da poveća bodovnu prednost u odnosu na Budućnost, ali nije uspjela. Nikšićani su pred svojim navijačima odigrali neriješeno protiv Dečića, uz rezultat 1:1 (0:0).

Prvo poluvrijeme kraj Bistrice nije bilo naročito interesantno. Pred dva gola vidjeli smo po dvije izglednije šanse – za domaće su pokušali Krstović i Matanović, a za goste Cmilanić i Šarkić.

Sutjeska je počela mnogo ofanzivnije u nastavku, a u 58. minutu vidjeli smo najveću priliku do tada – Konrad je odlično šutirao, ali je Marković još bolje odbranio.

Nastavili su Nikšićani da pritiskaju i to im se isplatilo u 78. minutu. Vuković je povukao kontranapad, lopta je došla do Sahlija, koji je sa petnaestak metara iskosa odlično šutnuo i smjestio loptu u lijevi donji ugao Markovićevog gola.

Tuzani se, međutim, nijesu predavali pa su u 85. minutu poravnali. Đeljaj je ubacio loptu u šesnaestetac Sutjeske, primio je Pešukić koji je proslijedio do Draška Božovića na ivici peterca, koji iz takvih situacija ne promašuje.

Podgoričanima bod u Radanovićima

Budućnost je osvojila samo bod na gostovanju Arsenalu u Radanovićima, a lako je mogla ostati i bez njega. Na kraju je bilo 1:1 (1:1).

Prvu veću šansu vidjeli smo u 19. minutu pred golom Arsenala. Grbić je poslao loptu u prostor ka Sekuliću, on je iz odlične pozicije lijepo šutnuo, ali pored stative. Pet minuta kasnije je pokušao Zoran Petrović, a lopta je završila preko gola.

Domaći su se radovali u 27. minutu. Svemu je prethodio korner koji je izveo Montenegro, potom je lopta išla od glave do glave u šesnaestercu gostiju, probao je da šutne Manojlović, a kako se ispostavilo - bio je to na kraju autogol Zorana Petrovića.

'Plavi' su od tada krenuli još ofanzivnije i to im se isplatilo u 43. minutu. Najprije je Zoran Petrović šutirao iskosa, golman Arsenala Nikić odbio je loptu - samo do Sekulića koji je smjestio u mrežu.

U drugom dijelu gledali smo uglavnom inicijativu Arsenala, a Podgoričani su sa druge strane djelovali gotovo bezopasno. Ipak, u sudijskoj nadoknadi, Budućnost je mogla do pobjede - u sjajnoj je poziciji bio Sekulović, koji ipak nije uspio da pošalje loptu u gol.

Rudar gubio do 84. minuta, pa preokrenuo i trijumfovao

Nevjerovatno je kakav smo meč večeras pratili pod Malim brdom. Nakon dva potpuna preokreta, Rudar je slavio nad Petrovcem, rezultatom 2:3 (2:1). Pritom, sve do 84. minuta, Petrovčani su vodili 2:1.

Odličnu utakmicu pratili smo u prvom dijelu, u kojem su Pljevljaci poveli u osmom minutu preko Šahmana. No, Petrovac je do odlaska na odmor uspio da preokrene.

Prvo je, nakon prekida, u 35. minutu Balša Boričić centrirao sa lijeve strane, a gol za izjednačenje postigao je Radenović. Osam minuta kasnije, opet je Boričić bio u ulozi asistenta, a strijelac je bio Babić.

Vrijeme je odmicalo i djelovalo je kako će Petrovac upisati nova tri boda. No, u finišu je uslijedio šok za navijače domaćih. Prvo je u 84. minutu izjednačio 'rezervista' Pljevljaka Luka Boričić, a samo četiri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Tumbas.

Jedinstvo slavilo i pobjeglo iz zone baraža

Do veoma važne pobjede stigli su danas fudbaleri Jedinstva. Oni su pred svojim navijačima bili bolji od Iskre, rezultatom 2:1 (2:0), te su tako uspjeli da pobjegnu iz zone baraža.

Meč je otvoren prilikom Jankovića u šestom minutu, no golman domaćih Joksimović bio je na visini zadatka. Četiri minuta kasnije, Jedinstvo je stiglo do prednosti - nakon sjajne akcije, koja je počela na sredini terena, između suparničkih defanzivaca se u kaznenom prostoru najbolje snašao Vlaović i pogodio.

Većih uzbuđenja nije bilo do 33. minuta, kada su Bjelopoljci udvostručili vođstvo. Dio 'zasluge' za to pripada gostujućim defanzivcima, koji su potpuno zaboravili na Krnića u kaznenom prostoru, a on je to surovo kaznio.

U drugom dijelu utakmice, djelovalo je kako domaći bez većih problema čuvaju prednost, sve do 84. minuta, kada su fudbaleri Iskre smanjili na 2:1 preko Rađena. Iako su Danilovgrađani u finišu nadoknade mogli i do poravnanja, danas su tri boda ostala u Bijelom Polju.

Uspavanka uz dvije nule u Beranama

Kakav je meč ispratilo oko 500 navijača u Beranama, teško je da je rezultat na utakmici Jezero - Mornar mogao biti drugačiji do 0:0. Tako je i bilo.

Prvi dio igre uglavnom je djelovao kao fudbalska uspavanka, uz tek nekoliko polušansi pred oba gola.

U nastavku su nešto konkretniji bili Plavljani, djelovalo je kao da više žele pobjedu, a Barani kao da su čuvali bod - do kojeg su na kraju i došli. Mogao je u nadoknadi pobjedu domaćima donijeti Škrijelj, no nije bio najprecizniji.

Arsenal – Budućnost 1:1 (1:1)

(1:0 - Petrović (autogol) 27', 1:1 - Sekulić 43')

Jedinstvo – Iskra 2:1 (2:0)

(1:0 - Vlaović 10', 2:0 - Krnić 33', 2:1 - Rađen 84')

Jezero – Mornar 0:0

Sutjeska – Dečić 1:1 (0:0)

(1:0 - Sahli 78', 1:1 - Božović 85')

Petrovac – Rudar 2:3 (2:1)

(0:1 - Šahman 9', 1:1 - Radenović 35', 2:1 - Babić 44', 2:2 - Boričić 84', 2:3 - Tumbas 88')

Tabela: Sutjeska 45, Budućnost 43, Arsenal 34, Petrovac 33, Dečić 32, Mornar 30, Jedinstvo 29, Jezero 27, Iskra 23, Rudar 23.