Naš predstavnik može sa optimizmom čekati revanš

Fudbaleri tivatskog Arsenala ostvarili su izuzetno povoljan rezultat na evropskom debiju. Naš predstavnik je u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije odigrao neriješeno u Jerevanu protiv Alaškerta, rezultatom 1:1 (0:1).

Tivćani izborili odličan rezultat u Jermeniji: Remi Arsenala na evropskom debiju Foto: arhiva

Mogu izabranici Zorana Tripkovića biti zadovoljni ishodom večerašnje utakmice - tim prije jer su tokom svih 90 minuta bili suočeni sa ofanzivnom igrom jermenskog sastava.

Meč je otvoren pokušajem Kojaševića u sedmom minutu iz slobodnog udarca, nakon čega je uslijedila opsada pred golom Tivćana. No, naš predstavnik je u 23. minutu stigao do vođstva. Bila je to odlična akcija na čijem je kraju Kojašević izvrsno uposlio Hulijana Montenegra, a on gotovo iz mrtvog ugla šutnuo ka drugoj stativi i savladao golmana domaćih Čančarevića.

Do kraja prvog poluvremena, domaći su više napadali, imali su i nekoliko šansi, ali je Arsenal sačuvao prednost.

Drugi dio počeo je pogotkom za domaće, ali on je poništen. Agdon je prilikom šuta bio u ofsajdu, a ta je odluka arbitra Farkaša naišla na negodovanje navijača jermenskog kluba.

Arsenal je ipak kapitulirao u 65. minutu. Nije bila baš najbolja bila reakcija defanzivaca gostiju u momentima kada je lopta došla do Ustinova, a on je sa dvadesetak metara šutnuo u lijevi ugao suparničkog gola i matirao Puletića.

Malo je nedostajalo da Tivćani opet stignu do vođstva u 75. minutu – Šahman je bio u velikoj šansi, a njegov je šut zaustavio Čančarević.

U finišu su domaći očajnički pokušavali da dođu do preokreta, ali nije se to dogodilo. Pritom, Rasines je u trećem minutu nadoknade umalo pogodio mrežu, ali je Čavor sa gol linije odbio loptu i tako otklonio i posljednju opasnost za svoju ekipu.

Revanš će biti odigran za sedam dana na DG areni u Podgorici.

Podsjetimo, u slučaju da prođe dalje, Arsenal bi u drugom kolu igrao protiv mađarskog Debrecina.