Odbojka

Sjutra nas čeka najozbiljniji suparnik do sada

Odbojkašice Crne Gore imaju maksimalan učinak i nakon trećeg duela u CEV Srebrnoj ligi. No, večeras su izabranice Milorada Krunića u portugalskom Santo Tirsu došle do pobjede nad Islandom mnogo teže nego što se očekivalo - 3:1 (25:14, 27:25, 20:25, 25:18).

Teže nego što se očekivalo: Odbojkašice bolje od Islanda, i dalje su stopstotne u CEV Srebrnoj ligi Foto: OSCG

Može se reći kako nas je Island, koji do sada nema nijednu pobjedu, jako namučio, naročito u drugom i trećem setu. No, na kraju naše igračice nijesu dozvolile da meč uđe u taj-brejk, tako da i dalje imaju maksimalan bodovni učinak.

Crnu Goru su večeras predvodile Danijela Džaković i Nevena Vukčević sa po 17 poena.

Naše igračice su od starta prvog seta uspjele da steknu osjetnu prednost (10:4), tako da su ga bez bilo kakvih problema privele kraju, pritom uz dvocifrenu razilku – 25:14.

Neočekivano dobro odigrale su Islanđanke u drugom setu i jako su namučile crnogorski sastav. U jednom momentu su stizale i do tri poena viška, da bi Crna Gora do prvog vođstva u tom periodu igre došla tek nakon petnaestak minuta – Danijela Džaković nam je donijela prednost 17:16.

No, borbene Islanđanke nijesu se predavale i nakon poena Ejnarson stigle su do prve set lopte – 22:24. Uspjele su, međutim, izabranice Milorada Krunića fantastično da se izvuku i da na kraju osvoje još jedan set – 27:25.

Još veći problemi uslijedili su za našu selekciju u trećem setu, u kojem su islandske reprezentativke već na startu stekle osjetan plus (1:5), da bi u finiš ušle uz rezultat 12:19. Uskoro je Nevena Vukčević bila na servisu i uslijedilo je čak pet uzastopnih poena naših, koje su se potpuno vratile u meč (19:21). Međutim, dalje nijesu mogle – Island je smanjio na 2:1.

Islanđanke su nastavile sa neočekivano dobrim izdanjem i u četvrtom setu, brzo stižući do prednosti od pet poena (4:9). Zatim je servis preuzela Petranović i Crna Gora je kroz svega nekoliko minuta poravnala na 9:9. Uspjele su crnogorske igračice uskoro da preokrenu i dođu do osjetnije prednosti, tako da je sve bilo gotovo nakon četiri seta.

Ipak, večerašnji duel mogao bi predstavljati i opomenu pred sjutrašnji okršaj protiv domaće selekcije Portugala, koji će početi u 22 časa.