Teška katastrofa Partizana u Danskoj, Brejdablik slavio na gostovanju Strugi

Prvi dio današnjih mečeva plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona je završen, a ekipe iz naše regije doživjele su poraze.

Teška katastrofa Partizana u Danskoj, Brejdablik slavio na gostovanju Strugi Foto: EPA-EFE

Beogradski Partizan doživio je težak poraz na gostovanju Nordsjelandu, rezultatom 5:0 (2:0). Pritom su 'crno-bijeli' još i dobro prošli.

Meč je otvoren izvrsnim pogotkom Fresea u 11. minutu, a prednost Danaca udvostručio je Ingvartsen iz penala u finišu prvog dijela. ‘Crno-bijeli’ su i u nastavku bili očajni, pa su domaći novim pogotkom Ingvartsena iz jedanaesterca, Viladsena, a potom i autogolom Ilića u samom finišu, stigli do rezultata koji im garantuje miran revanš.

Svih 90 minuta za goste odigrao je naš reprezentativac Aleksandar Šćekić.

Het-trik Votkinsa: Vila razbila Hibse u britanskom okršaju, Ukrajinci izvukli remi sa dva igrača manje
0
Het-trik Votkinsa: Vila razbila Hibse u britanskom okršaju…
23.08.2023 20:37

U Skoplju su se sastale ekipe koje su ove sezone izbacivale Budućnost iz evropskih takmičenja – Struga i Brejdablik. Islanđani su slavili rezultatom 0:1 (0:1), pogotkom Gunlaugsona u 35. minutu.

Naš reprezentativac Žarko Tomašević odigrao je završnih desetak minuta u pobjedi njegove Astane nad Partizanima iz Tirane – 1:0.

Astana – Partizani Tirana 1:0

Tobol – Plzenj 1:2

Struga – Brejdablik 0:1

Žalgiris – Ferencvaroš 0:4

Nordsjeland – Partizan 5:0

Hibernijan – Aston vila 0:5

Spartak Trnava – Dnjepar 1:1