Vaterpolo

Duelima u grupama "A" i "B" večeras je počela nova sezona Lige šampiona u vaterpolu.

Tešanović donio pobjedu Breśi, Ivović golom otvorio novi nastup, Beograđani ubjedljivi, Jug ispustio plus pet Foto: Olympiakos WP

Crnogorski golman Petar Tešanović odbranom u posljednjoj seriji donio je pobjedu Breśi na gostovanju španskom Sabadelju. Nakon četiri četvrtine bilo je 5:5, a poslije peteraca 9:10.

Novi Beograd je u istoj grupi bio ubjedljiv protiv Steaue, rezultatom 19:7, uz šest golova Jakšića.

Dubrovački Jug je nakon peteraca poražen na gostovanju Olimpijakosu (16:15), iako je na startu drugog poluvremena imao čak pet golova prednosti – 4:9. Fontulis je obilježio meč u Atini, sa pet golova.

Naš Aleksandar Ivović započeo je novu sezonu u Ligi šampiona pogotkom, pri čemu je njegov Pro Reko lako i ubjedljivo slavio protiv Dinamo Tbilisija – 15:6.

Podsjetimo, Jadran će sjutra veče igrati protiv Ferencvaroša u Budimpešti.

Rezultati:

Grupa “A”: Sabadelj – Breśa 9:10, Novi Beograd – Steaua 19:7.

Grupa “B”: Olimpijakos – Jug 16:15, Pro Reko – Dinamo Tbilisi 15:6.

Sjutra:

Grupa “C”: Ferencvaroš – Jadran HN (18:30), Jadran Split – Crvena zvezda (19:00).

Grupa “D”: Barseloneta – Špandau (20:00), Marsej – Vuljagmeni (20:00).