Nastavljen je domaći fudbalski šampionat

Slavili Sutjeska i Dečić, nove pobjede Arsenala i Rudara, kolo obilježio Konrad

Holandski internacionalac Tajron Konrad obilježio je 10. kolo Meridianbet Prve CFL. Napadač Sutjeske je u ubjedljivoj pobjedi svoje ekipe danas postigao čak četiri pogotka. Sutjeska je i dalje izjednačena sa Dečićem, koji je danas takođe slavio. Trijumfovali su i fudbaleri Arsenala i Rudara. Na današnje četiri utakmice viđeno je 15 pogodaka.

Slavili Sutjeska i Dečić, nove pobjede Arsenala i Rudara, kolo obilježio Konrad Foto: FSCG

Sutjeska je slavila ubjedljiv trijumf nad Jedinstvom, rezultatom 5:0 (2:0), a meč je obilježio holandski napadač Tajron Konrad koji je postigao čak četiri gola.

Da dileme kraj Bistrice neće biti, postalo je jasno već nakon prvog dijela, kada su Nikšićani uz dva gola Konrada imali prednost 2:0. U nastavku smo vidjeli još tri pogotka - prvi je postigao Novica Eraković, a potom se još dva puta u strijelce upisao Konrad.

Holanđanin izjednačio rekord svih vremena: Po četiri gola postizala su još tri igrača u našoj ligi
0
Holanđanin izjednačio rekord svih vremena: Po četiri gola…
01.10.2022 17:01

Dečić je na terenu FSCG na Starom aerodromu bio bolji od Mornara, rezultatom 3:1 (1:1).

U duelu koji je odigran na katastrofalnom terenu, Tuzane je u uvodnim momentima meča u prednost doveo Bećiraj, ali smo ubrzo vidjeli poravnanje - strijelac je bio Kajević. Drugi dio donio je dominaciju Dečića, Božović je u 65. minutu pogodio i prečku, a na novi pogodak čekalo se sve do 82. minuta. Tada je Tuzanima novu prednost donio Bajović, a trijumf domaćih potvrdio je Cmiljanić u sudijskoj nadoknadi.

Jedini gost koji je danas slavio bio je Arsenal. Tivćanima je pripala pobjeda u derbiju juga protiv Petrovca - 1:2 (0:1).

Mreža Petrovčana prvi se put tresla u 23. minutu, kada je novi gol u domaćem šampionatu postigao Hulijan Montenegro. Sve dileme o pobjedniku otklonio je Došljak, koji je u 76. minutu dao gol. Počasni pogodak za domaće postigao je Mendi nakon prekida i gužve i šesnaestercu, i to u sudijskoj nadoknadi.

Rudar je upisao važan trijumf pred svojim navijačima, i to protiv Jezera - 2:1 (1:0).

Pljevljaci su poveli već u petom minutu preko Gaševića, što je bilo i sve u prvom dijelu igre. Nedugo pošto je počelo drugo poluvrijeme, poravnao je Bošnjak. Ipak, drugim današnjim golom, Gašević je Rudaru u 81. minutu donio novi trijumf.

Sutjeska - Jedinstvo 5:0 (2:0)
(1:0 - Konrad 10', 2:0 - Konrad 42', 3:0 - Eraković 51', 4:0 - Konrad 54', 5:0 - Konrad 83')

Rudar - Jezero 2:1 (1:0)
(1:0 - Gašević 5, 1:1 - Bošnjak 49', 2:1 - Gašević 81')

Dečić - Mornar 3:1 (1:1)
(1:0 - Bećiraj 6', 1:1 - Kajević 18', 2:1 - Bajović 82', 3:1 - Cmiljanić 90+1')

Petrovac - Arsenal 1:2 (0:1)
(0:1 - Montenegro 23', 0:2 - Došljak 76', 1:2 - Mendi 90+3')