Vaterpolo

Završeno treće kolo u našoj grupi

Sve riješeno u prvoj četvrtini: Srbija rutinski protiv Australije

Trijumfom reprezentacije Srbije nad Australijom, rezultatom 14:8, okončano je treće kolo u našoj grupi na Olimpijskim igrama.

Sve riješeno u prvoj četvrtini: Srbija rutinski protiv Australije Foto: OKS

Reklo bi se kako je Srbija u punoj snazi odigrala samo prvu četvrtinu, koju je dobila rezultatom 6:0. Nakon toga, izabranici Dejana Savića usporili su ritam, no i u drugoj četvrtini povećali su prednost.

U preostala dva kvartala, Australijanci su uspjeli da smanje zaostatak i da okončaju meč uz poraz pristojnijom razlikom.

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Dušan Mandić sa četiri pogotka, dok je među Australijancima jedino Blejk Edvards postigao dva gola.

Takmičenje u grupi "B" biće nastavljeno u subotu ujutro. Naša reprezentacija igraće protiv Kazahstana, a u derbiju će se sastati Srbija i Hrvatska

Rezultati trećeg kola:

Crna Gora – Hrvatska 8:13 (1:1, 4:6, 3:4, 0:2)
Španija – Kazahstan 16:4 (3:0, 3:0, 5:2, 5:2)
Srbija – Australija 14:8 (6:0, 4:1, 1:2, 3:5)

Tabela:

Španija 6, Srbija 4, Hrvatska 4, Crna Gora 2, Australija 0, Kazahstan 0.

Suparnik do 'plus tri' došao već u drugom kvartalu: Drugi poraz vaterpolista, Hrvatska bolja