Nakon pretposljednjeg kola u grupama "B" i "I" - sve je poznato. Pored Francuske, na Euro su se plasirali Holandija, Rumunija i Švajcarska.

Sve je poznato u grupama "B" i "I": Uz Francusku, na Euro idu Holandija, Rumunija i Švajcarska Foto: GSP

Uz Francusku, iz grupe "B" na Euro ide i Holandija.

Naravno, u toj grupi večeras glavna vijest stiže iz Nice, gdje je oboren evropski rekord svih vremena. Naime, Francuska je slavila nad Gibraltarom, rezultatom 14:0 (7:0), o čemu možete čitati u posebnoj vijesti.

Pao je veliki evropski rekord: Francuska slavla 14:0, čak devet igrača postizalo golove
0
Pao je veliki evropski rekord: Francuska slavla 14:0, čak…
18.11.2023 22:35

Holandija je, pogotkom Verghorsta u 12. minutu, slavila protiv Irske (1:0) i tako i matematički osigurala plasman na Euro.

Grupa "B": Francuska - Gibraltar 14:0, Holandija - Irska 1:0.

Tabela: Francuska 21, Holandija 15, Grčka 12, Irska 6, Gibraltar 0.

Sve je poznato i u grupi "I" - iz nje na završnicu idu Rumunija i Švajcarska.

Rumuni su u Mađarskoj slavili nad Izraelom nakon preokreta, rezultatom 1:2 (1:1).

Drama Hrvatske bliži se srećnom kraju: 'Vatreni' u posljednje kolo ulaze uz dva boda više od Velsa
0
Drama Hrvatske bliži se srećnom kraju: 'Vatreni'…
18.11.2023 19:51

Izraelci su poveli golom Zahavija u trećem minutu, ali je kroz sedam minuta nakon odbitka poravnao Puškaš. Gol odluke je u 63. minutu postigao sin Georgija Hadžija - Janis Hadži.

Švajcarska je pred svojim navijačima remizirala sa Kosovom (1:1), ali joj je i to bilo dovoljno za prolaz. Domaće je u vođstvo doveo Vargas u 47. minutu, a izjednačio je Hiseni u 82.

Grupa "I": Izrael - Rumunija 1:2, Švajcarska - Kosovo 1:1, Bjelorusija - Andora 1:0.

Tabela: Rumunija 19, Švajcarska 17, Izrael 12, Kosovo 11, Bjelorusija 9, Andora 2.

Kreće posljednje kolo: Evo ko se još nada direktnom plasmanu na Euro i šta kome treba