Podgoričani večeras upisali i četvrtu uzastopnu pobjedu

Prva CFL: Budućnost konačno na drugom mjestu, slavila i Sutjeska

Pobjede Sutjeske i Budućnosti obilježile su 12. kolo Prve CFL. Dok su Nikšićani trijumfovali na gostovanju Jezeru (2:0), Podgoričani su nad Iskrom ostvarili četvrti trijumf u nizu (4:1) i tako se najzad domogli druge pozicije. Preostale tri utakmice završene su identičnim rezultatom - 1:1.

Prva CFL: Budućnost konačno na drugom mjestu, slavila i Sutjeska Foto: Prva CFL

U derbiju kola, Budućnost je zasluženo savladala Iskru, rezultatom 4:1 (1:1). Podgoričani su potvrdili da se nalaze u odličnoj formi, a večerašnja utakmica, uprkos jakoj kiši, donijela je dopadljiv fudbal pod Goricom.

'Plavi' su poveli preko Mijovića u 16. minutu, ali je ubrzo uslijedilo poravnanje, i to autogolom Adžića. U nastavku je Igor Ivanović u 59. minutu opet doveo domaće u vođstvo, a zatim su igrači iz Danilovgrada propustili nekoliko šansi. Za to ih je kazna stigla u 83. minutu, kada je Šaleta Kordić savladao rođenog brata Marka i time definitivno otklonio sve dileme o pobjedniku utakmice. U sudijskoj nadoknadi, zahvaljujući autogolu Obradovića nakon kornera, 'plavi' su stigli i do ubjedljivog trijumfa.

Sutjeska je slavila 10. ovosezonsku pobjedu na gostovanju Jezeru u Beranama (2:0). Nakon uvodnog dijela, Nikšićani su krenuli ofanzivnije i to im se brzo isplatilo. Nakon sjajnog prodora u 24. minutu, Augusto Korea raspalio je loptu sa udaljenosti od gotovo 25 metara – direktno u mrežu.

Bolju igru gosti su krunisali još jednim pogotkom, i to u samom finišu utakmice, pogotkom Bubanje.

U Pljevljima su Rudar i Dečić podijelili bodove (1:1). Dečić je mogao do vođstva u 11. minutu – Božović je sjajno centrirao, ali ispred gola domaćih loptu nije zahvatio Camaj. Kada je djelovalo kako će prvi dio pod Golubinjom biti okončan bez pogodaka, gosti su poveli. Nakon brze akcije, Nikolić je prvo pogodio stativu, a odbijenu loptu je u mrežu sproveo Iljir Camaj.

U uvodnim momentima drugog dijela, Pljevljaci su poravnali. Centrirao je Gašević, a u mrežu gostiju loptu je smjestio Vuk Striković.

Podgorica i Mornar odigrali su zanimljiv duel koji je okončan remijem - 1:1. Oba gola viđena su u finišu prvog poluvremena. Domaće je do prednosti doveo Jovan Vujović u 40. minutu, a pet minuta kasnije izjednačio je Pajović. U samoj završnici utakmice, Mornar je imao stopostotnu šansu za pobjedu, ali je Krivokapić zaustavio šut Počeka.

Identičnim rezultatom okončan je duel u Golubovcima, gdje Petrovac nije uspio da opravda ulogu favorita. Gosti su prvi došli do vođstva, i to u 33. minutu preko Mikijelja. Ipak, Golubovčani, koji i dalje ne znaju za pobjedu, do boda su stigli golom Vukčevića u 51. minutu.

Zeta – Petrovac 1:1 (0:1)
(0:1 - Mikijelj 33', 1:1 - Vukčević 51')

Budućnost – Iskra 4:1 (1:1)
(1:0 - Mijović 16', 1:1 - Adžić (autogol) 29', 2:1 - Ivanović 59', 3:1 - Kordić 83', 4:1 - Obradović (autogol) 90+3')