U finalu Lige nacija u nedjelju igraće Hrvatska i Španija. 'Furija' je večeras u drugom polufinalu u Enšedeu bila bolja u velikom evropskom klasiku od Italije, rezultatom 2:1 (1:1).

Suparnik Hrvatske u velikom finalu biće Španija: 'Furija' nakon žestoke borbe srušila 'azure' u 88. minutu Foto: FIGC

I večeras smo pratili dinamičan meč pun prilika na obje strane, naročito ukoliko govorimo o 65 minuta. Nakon toga je uslijedio monotoniji dio susreta, sve do 88. minuta, kada je Hoselu pogodio i odveo svoju ekipu u finale.

Nakon svega, ostaje utisak kako je 'furija' zasluženo u finalu, jer je večeras bila za nijansu bolji rival.

Španija je povela u trećem minutu, i to nakon nevjerovatnog kiksa Bonućija. On je ispred svog šesnaesterca pokušao da dribla, ali mu je Jeremi Pino uzeo loptu i plasirao je u suprotni ugao protivničkog gola.

'Vatreni' utišali Roterdam: Hrvatska je u finalu Lige nacija; Preokret, produžeci i šest golova na De Kujpu
8
'Vatreni' utišali Roterdam: Hrvatska je u finalu Lige…
14.06.2023 23:19

‘Azuri’ su poravnali već u 11. minutu. Debitant u redovima Španije Le Norman u svom je šesnaestercu igrao rukom i to je bio penal. Loptu je uzeo Ćiro Imobile i rutinski pogodio. Desetak minuta kasnije, Fratezi je postigao gol, ali on je poništen zbog ofsajda.

U ostatku prvog dijela bilo je prilika, ali ne i golova, a Italija je imala mnogo sreće na samom startu drugog poluvremena – Asensio je imao zicer, ali je Donaruma odbio loptu, i to do Morate koji je bio zamalo neprecizan.

Koji minut potom, Rodri je sjajno zahvatio loptu ‘makazicama’ ali je ona otišla tik iznad prečke.

Italija je mogla do vođstva u 65. minutu, kada je Fratezi istrčao sam ispred Unaj Simona, odlično šutirao, a golman ‘furije’ je čudesno intervenisao.

Igra je od tada bila prilično umrtvljena, djelovalo je da svi u Enšedeu čekaju produžetke, a onda je u 88. minutu 'rezervista' Hoselu, uz lošu reakciju Aćerbija, odličnim šutem sa 20 metara pogodio mrežu Italije i zakazao finale protiv Hrvatske.

Finale ćemo pratiti u nedjelju u Roterdamu, sa početkom u 20:45 časova. Prije toga, u Enšedeu će se za treće mjesto boriti Italija i Holandija.