On je na sjednici Savjeta RTCG, na kojoj se novo rukovodstvo tog tijela upoznalo s generalnim direktorom, menadžmentom i uredništvom, pozvao na razgovor o tome prema kome to Javni servis sije mržnju.
"Ajmo da razgovaramo prema kome mi to sijemo mržnju. Nije RTCG kriva za podijeljenost u Crnoj Gori. Niko ne gleda Javni servis, a svi ga kritikuju. Kako kritikuješ nešto što ne gledaš", upitao je Šundić.
Istakao je da je teško rukovoditi Javnim servisom u ovom trenutku.
"Dok je ovaj menadžerski tim imaćete punu podršku. Ja sam ovdje uložio 40 godina rada i ne priznajem nikome da bolje poznaje elektronske medije u Crnoj Gori", dodao je Šundić.
Savjetovao je da bi trebalo raditi na novom zakonu o RTCG, novom kolektivnom ugovoru i sistematizaciji.
Šundić je rekao da u RTCG-u danas radi samo 728 ljudi raspoređenih u 14 radnih jedinica.
"Kažem samo, jer nije 800 ljudi, kako se priča", istakao je.
Govoreći o strukturi zaposlenih, Šundić je rekao da 43 odsto ima preko 50 godina.
"Nas ima previše, ali ima manjka kadra. Manjka stručnog kadra", kazao je Šundić.
Kao najveći uspjeh naveo je digitalizaciju Radio-televizije Crne Gore (RTCG), napominjući kako Televizija Crne Gore proizvodi 15 sati programa, Radio 14 sati, dok Portal RTCG ima nove vijesti na svaki minut.
Prosječna plata, kako je rekao, iznosi 570 eura.
"3,6 miliona smo vratili u budžet. Porezi i doprinosi plaćeni su regularno. Plata i prevoz se isplaćuju 1. i 15. u mjesecu. Jedini isplaćujemo zimnicu. Mi vodimo računa o svojim zaposlenima i vrlo smo odgovorni", kazao je Šundić.
Prihodi od marketinga, kako je rekao, smanjeni su zbog kovida.
Govoreći o proizvodnji programa, on je pojasnio da je za realizaciju jednog direktnog prenosa potrebno 40 ljudi, dok za Dnevnik radi njih 18.
"Spremni smo da pomognemo u izradi Programsko-produkcionog plana i Finansijskog sada kad je usvojen budžet", rekao je generalni direktor RTCG.
Pavićević: Porasla gledanost, radimo pod pritiskom
Urednica Prvog programa TVCG Aleksandra Pavićević kazala je da je tokom prvog talasa pandemije gledanost porasla 50 odsto. Poraslo je, kaže, i povjerenje gledalaca koji su ocijenili da je kvalitet programa poboljšan u odnosu na 2019. godinu.
Tokom izbora su, kazala je, dobili najveće ocjene evropskih eksperata za izvještavanje.
"Radimo pod ogromnim pritiskom, naročito parlamentarne većine", kazala je ona i dodala da se novinari Javnog servisa etiketiraju na razne načine - od sijanja mržnje do saradnje s kriminalnim klanovima.
"Uprkos svemu nastavićemo da radimo profesionalno", istakla je Pavićević.