Drugi dan 16. runde španske La lige protiče u znaku velikih iznenađenja. Nakon što je, ranije tokom dana, Barselona poražena od Betisa, maločas je okončan duel u kojem je Majorka, nakon preokreta u finišu, slavila nad Atletikom u Madridu.

Sumrak favorita u La ligi: Nevjerovatan preokret Majorke, Betis slavio u Barseloni Foto: Twitter

Prvo je u popodnevnom dijelu programa Barselona na Nou kampu poražena od Betisa, rezultatom 1:0. Momenat odluke dogodio se u 79. minutu - gosti iz Sevilje istrčali su sjajnu kontru, na čijem je kraju Huanmi bio precizan. Domaći su do kraja pokušavali da stignu makar do boda, ali bez uspjeha.

Još nevjerovatniji tok imala je utakmica između madridskog Atletika i Majorke, koji je okončan pobjedom gostiju - 1:2. Domaći su dugo napadali, Majorka se gotovo sve vrijeme branila i logičan epilog bilo je vođstvo Atletika, do kojeg su stigli u 68. minutu preko Kunje.

Potom je uslijedila nevjerovatna završnica. Najprije je u 80. minutu izjednačio Franko Ruso. Bio je to razlog zbog kojeg je Dijego Simeone izabranicima sugerisao da zaigraju potpunu ofanzivu, što je, kako se ispostavilo, večeras skupo koštalo madridski klub. U prvom minutu sudijske nadoknade, nakon brze kontre, Kubo je donio potpuni preokret i veliko slavlje igračima Majorke.

Ti rezultati najviše su odgovarali ekipi Sevilje, koja je današnjim trijumfom nad Viljarealom (1:0) izbila na drugu poziciju. Momenat odluke dogodio se u 16. minutu, kada je Okampos zatresao mrežu 'žute podmornice'.

Ne čeka lak posao ni Real, koji će večeras gostovati u San Sebastijanu. Trijumfuje li, 'kraljevski klub' imaće osam bodova prednosti u odnosu na najbliže pratioce.

Atletiko Madrid - Majorka 1:2
Barselona - Betis 0:1
Sevilja - Viljareal 1:0
Granada - Alaves 2:1