'Šumari' zasluženo do boda: Čelsi zaustavljen u Notingemu

Fudbaleri Čelsija nijesu mogli do pobjede na zatvaranju 18. kola Premijer lige. Oni su danas osvojili bod na gostovanju Notingem Forestu, u duelu koji je završen rezultatom 1:1 (0:1).

'Šumari' zasluženo do boda: Čelsi zaustavljen u Notingemu Foto: PA

Notingem Forest je dobro počeo, ali su poveli gosti, i to u 18. minutu preko Rahima Sterlinga.

U ostatku prvog dijela, šansi je bilo, ali ne i golova.

Totalna ofanziva ‘šumara’ obilježila je nastavak, koji je otvoren prečkom koju je pogodio Gibs-Vajt. Mnogo sreće u tom je momentu imao Arizabalaga, ali je u 63. minutu kapitulirao. Boli je odlično dodao loptu do Orijea, koji je domaćima donio zasluženo poravnanje.

Poraz 'spursa': Vila surovo kaznila očajne domaćine
0
01.01.2023 17:03

‘Plavci’ su u 80. minutu mogli do novog vođstva, ali Obamejang iz izgledne pozicije nije uspio glavom da pošalje loptu u mrežu.

Rezultati: Liverpul – Lester, 2:1, Vest Hem – Brentford 0:2, Vulverhempton – Mančester junajted 0:1, Njukasl – Lids 0:0, Mančester siti – Everton 1:1, Fulam – Sautempton 2:1, Bornmut – Kristal palas 0:2, Brajton – Arsenal 2:4, Totenhem – Aston Vila 0:2, Notingem Forest – Čelsi 1:1.

Tabela: Arsenal 43, Mančester siti 36, Njukasl 34, Mančester junajted 32, Totenhem 30, Liverpul 28, Čelsi 25, Fulam 25, Brajton 24, Brentford 23, Kristal palas 22, Aston Vila 21, Lester 17, Lids 16, Bornmut 16, Everton 15, Notingem Forest 14, Vulverhempton 13, Sautempton 12.