Njegovo reagovanje prenosimo u cjelosti.
Ne znam kome je trebalo i za koju upotrebnu vrijednost je promijenjeno ime zatvorenom bazenu u Škaljarima, ali sam potpuno siguran da je to urađeno iz ideološko-političkih razloga. Odlukom Skupštine kotorske opštine kotorski bazen odnedavno više ne nosi ime Nikole Nikše Bućina, političkog komesara čete u bataljonu Narodne odbrane, koji je poginuo od četničke ruke u Šišićima 14. novembra 1944. godine. Glasovima odbornika, od kojih je upravo većina sa neskrivenom ideološkom matricom koja je presudila Bućinu, borcu za slobodu u NOB-u, čiji su život oduzeli domaći izdajnici na samom kraju rata, bazen u Škaljarima više ne nosi njegovo ime.
Ne govorim o sportskim vrijednostima koje je imao jedan od najboljih vaterpolista toga vremena Zoran Gopčević, jer je njega upravo sportska istorija stavila na mjesto koje zaslužuje, ali mislim da ni on ne bi prihvatio da se izbriše ime čovjeka koji se borio za slobodu Kotora, antifašiste i rodoljuba Nikše Bućina, bez obzira na obećanje da će mu se dodijeliti jedan drugi sportski objekat.
Znam to kao dugogodišnji sportista, fudbaler „Bokelja“ i potom sportski radnik i funkcioner u Klubu. Nije dobro igrati se s imenima istaknutih ličnosti i donijeti odluku koja vrijeđa sve nas koji smo s ponosom 6. novembra 1984. godine pozdravili otvaranje bazena „Nikša Bućin“, za koji nijesmo žalili sopstvena sredstva koja su se izdvajala od samodoprinosa građana. Nije se smjelo dozvoliti da se na ovaj način promijeni ime bazena, jer je to izraz nepoštovanja čovjeka koji je život ugradio u slobodarske temelje našeg društva, našeg grada, države, njegovog imena i poštovanja njegove porodice.
Priča da će se njegovo ime dati stadionu „Bokelja“, jer je on, kako kažu tumači odluke, bio fudbaler, nema smisla. Bazen je nosio ime Nikše Bućina punih 37 godina. Što je kome smetalo da ga nosi i dalje, a ako je trebalo dati ime Zorana Gopčevića nekom sportskom kolektivu ili sportskom objektu od važnosti, što uopšte ne sporim, to nije bio nikakav problem. Poznato je kako se to radi.
Siguran sam kao čovjek, Kotoranin, Crnogorac, antifašista, rodoljub, sportista prije svega, da je odluka SO Kotor pogrešna. Tvdim da nije bilo časno oduzimati bazenu ime kojim se Kotor ponosio. Ime čovjeka intelektualca, borca i sportiste koji je živio samo 20 godina, a od toga skoro četvrtinu proveo u borbi za oslobođenje. To govorim ne miješajući se u aktuelna dešavanja i rasprave oko logora u Morinju devedesetih godina. Time neka se bave oni čiji je to posao.
Moja je obaveza da kažem otvoreno što mislim, budući da smatram da ova greška, ničim izazvana, još može da se ispravi. Ako se to ne dogodi, biće jasno da su ovu odluku motivisali neki drugi a ne sportski ciljevi. Nema sličnog slučaja na svijetu, osim u državama kojima je revizionizam i nekakav nerazumljivi revanšizam potreba djelovanja i demonstacija sile.