Košarkaši SC Derbija su nakon velike borbe u "Morači" napravili ogroman korak ka plej-ofu. Oni su u duelu 20. kola ABA lige, pogotkom Hadžibegovića tri sekunde prije kraja, savladali čačanski Borac, rezultatom 86:84 (16:21, 26:24, 24:19, 20:20)

'Studenti' grabe ka plej-ofu: Sjajni Borac večeras ih je namučio, a meč je riješio Hadžibegović tri sekunde prije kraja Foto: ABA

Podgorički sastav naišao je večeras na izuzetno raspoloženog suparnka, pri čemu je u igri domaćih bilo i mnogo grešaka, a naročito izgubljenih lopti. Sve je rješavano u samom finišu - kada smo prvo vidjeli krucijalnu trojku Kapuste, a potom, tri sekunde prije kraja, i odlučujući pogodak Hadžibegovića.

Mučili su se mnogo ‘studenti’ u prvom poluvremenu, pri čemu su u uvodnoj četvrtini u dva navrata dopuštali suparnicima da stignu do visokih sedam poena prednosti.

U sljedećoj četvrtini bilo je još gore. Nakon dva minuta igre, pogotkom Segua, prednost Čačana bila je dvocifrena (18:28), te se očekivala reakcija izabranika Dejana Jakare. Ona je i uslijedila u finišu poluvremena – pogocima Drobnjaka, Bogavca i Vučeljića, SC Derbi prišao je na pola koša razlike – 42:43.

Preokret se konačno dogodio u trećoj četvrtini. Podgorički sastav je trojkom Kapuste u jednom momentu bio na plus četiri, a završni period dočekao je uz rezultat 66:64.

Sredinom posljednje četvrtine, situacija je za ‘studente’ opet postala teška – Manojlović je polganjem vratio gostima pet poena viška (73:78). No, imali su Podgoričani snage za povratak. Nepuna dva minuta prije kraja, pri rezultatu 77:81, Vučeljić je zaustavio napad suparnika, kojima je potom svirana nesportska greška. 'Studenti' su uskoro preokrenuli - i to trojkom Borne Kapuste, čini se gotovo sa osam metara (82:81).

Segu je poravnao, pošto je bio polovičan sa slobodnih bacanja, a do kraja utakmice u tom je momentu ostalo još 20 sekundi. Drežnjak je zatim pogodio oba penala na drugoj strani, pa je segu uzvratio i bilo je 84:84. Tri sekunde prije kraja, Hadžibegović je pogodio i riješio pitanje pobjednika.

U podgoričkom sastavu Drežnjak je postigao 26 pogodaka, a Kapusta 20, uz tri trojke. Kod Čačana je sjajan učinak imao Ronalgo Segu (32 poena).