Na kraju 10. runde ABA lige, košarkaši SC Derbija stigli su do šeste ovosezonske pobjede. Oni su večeras u "Morači" bili bolji od ekipe Mege, rezultatom 89:82 (17:17, 29:19, 13:24, 30:22).

'Studenti' bolji i od Mege: Uprkos padu u finišu treće četvrtine, važna pobjeda je ostvarena Foto: ABA

Ekipa Dejana Jakare odigrala je dobro, sa izuzetkom završnice treće četvrtine, kada su suparnicima dozvolili da preokrenu. No, to je bilo kratkog daha i već sredinom završne četvrtine bilo je jasno kako će Podgoričani doći do novog trijumfa.

Predvođeni Dokinsom i Kamenjašem, 'studenti' su bili bolji u prvom poluvremenu, koje su kraju priveli uz 10 poena prednosti. Doduše, prva četvrtina bila je ujednačena, no u drugoj se podgorički sastav uspio odlijepiti i nagovijestiti kako bi večeras mogao do šestog ovosezonskog trijumfa.

Iako je na startu drugog dijela prednost domaćih iznosila i 12 poena (50:38), Mega je u finišu treće četvrtine sjajno uspjela da se vrati, a potom i - pogotkom Kovačevića 50 sekundi prije kraja - preokrene (59:60).

Domaći su na startu završnog perioda uspjeli da vrate prednost, a tri minuta kraja, uz trojke Drežnjaka i Bogavca, ponovo su bili na plus 10 (79:69). Bila je to izvrsna reakcija izabranika Dejana Jakare, koji su do kraja bez problema sačuvali pobjedu.

Kenan Kamenjaš bio je najefikasniji u domaćoj ekipi sa 18 poena, a dvocifren učinak još su imali Dokins (14), Drežnjak (14) i Bogavac (12). Najzapaženiji u Megi očekivano je bio Topić sa 18 poena.

Rezultati: Borac Čačak – Budućnost Voli 67:86, Igokea – Mornar 84:64, SC Derbi - Mega 89:82, Split – Krka 78:74, FMP – Partizan 61:105, Cedevita Olimpija – Zadar 73:79, Crvena zvezda – Cibona 84:56.

Tabela: Crvena zvezda 9-1, Igokea 8-2, Partizan 7-3, Budućnost Voli 7-3, Cedevita Olimpija 7-3, SC Derbi 6-4, Mega 5-5, Zadar 5-5, Borac Čačak 4-6, FMP 3-7, Cibona 3-7, Split 3-7, Krka 2-8, Mornar 1-9.