Ona je o tome govorila u kontekstu rezultata istraživanja o rodnoj ravnopravnosti, koje je predstavio UNDP, a koje, između ostalog, govori i o percepciji tog pitanja u javnoj upravi.
- U javnoj upravi jasno se percipira rodna neravnopravnost i diskriminacija žena. Žene čine tek četvrtinu ukupnog rukovodećeg kadra u javnoj upravi, a svaka druga žena smatra da treba da ih bude značajno više. Ovo nam govori da žene u Crnoj Gori još uvijek nijesu dovoljno zastupljene na pozicijama donošenja odluka u javnoj upravi - kazala je Srzentić.
Ona je istakla da je put ka dostizanju rodne ravnopravnosti dug i zahtijeva sveobuhvatni pristup i institucija i pojedinaca.
- Zato vjerujem da je važno da sa vama podijelim moje stavove o rodnoj ravnopravnosti i ulozi nas kao javnih službenika, koji mogu da preispitaju sisteme i pruže bolje rezultate za ljude kojima služimo. Imamo priliku i obavezu da učinimo da se rodna ravnopravnost, pravičnost i inkluzija nađu u prvom planu i postanu strateški prioriteti u cjelokupnoj javnoj upravi – naglasila je ona
U Ministarstvu javne uprave, digitalnog društva i medija, rodnu ravnopravnost, pravičnost i jednakost, kako je istakla Srzentić, postavili su visoko na listi prioriteta.