Srebro i bronza za Srbiju tokom prvog dana

Sportisti iz Srbije osvojili su dvije medalje tokom prvog dana Olimpijskih igara u Tokiju. Damir Mikec bio je drugi u streljaštvu, a Tijana Bogdanović trećeplasirana u tekvondou.

Srebro i bronza za Srbiju tokom prvog dana Foto: screenshot

Damir Mikec osvojio je srebrnu medalju u streljaštvu, i to u disciplini 10 metara vazdušni pištolj. On je do finala došao kao osmoplasirani iz kvalifikacija, ali je potom zablistao - uz konačnih 237,9 krugova. Prvo mjesto pripalo je Irancu Džavadu Forugiju, a treće kineskom takmičaru Pangu.

Sve vreme mu je ruka bila mirna, pogled oštar i sa konačnih 237,9 krugova u finalu je osvojio srebro.

Tijana Bogdanović osvojila je treće mjesto u turniru u tekvondou. Ona je nakon repesaža u meču za bronzu savladala japansku takmičarku Jamadu, i to poslije tri runde, rezultatom 20:6.