''Pozivamo institucije države Crne Gore da javno osude učestala maltretiranja crnogorskih građana, parlamentaraca i funkcionera motivisana prije svega političkim pritiskom na sve one koji su od strane zvaničnih organa države Srbije označeni kao protivnici fantomskog 'srpskog sveta''' navode iz SPP.
Kako su kazali, od usvajanja Rezolucije o genocidu u Srebrenici zvanični organi države Srbije objelodanili su namjeru da sve one koji su glasali za rezoluciju stave na crnu listu i na taj način vrše konstantan pritisak i mješanje u unutrašnhe stvari suverene države Crne Gore, prije svega u odluke parlamenta Crme Gore.
''Tako su žrtve tog anticivilizacijskog progana prije Dragice Sekulić bili i poslanici crnogorskog parlamenta Draginja Stanković-Vuksanović, Suada Zoronjić i Ervin Ibrahimović.. Dosadašnje ignorisanje državnih organa sramnnog ponašanja srbijanske policije uveliko je doprinjelo nastavku progona parlamentaraca iz Crne Gore što je svakako nedopustivo. Pozivamo predsjednika države, predsjednika skupštine, premijera, vicepremijera, ministre inostranih poslova i MUP_a da jasno i nedvosmisleno osude maltretiranja crnogorskih građana na srbijanskoj granici, da o tome izvjeste evropski parlament i sve relevantne međunarodne adrese kao i da u slučaju da reakcija ne urodi plodom zaustavljanja sramnog ponašanha da donesu adekvatne protumjere, prije svega zabranom ulaska u Crnu Goru svim članovima parlamentarne većine u Srbiji'' kazali su iz SPP.
Dodaju i da se srbijanskoj policiji tj. vladajućoj strukturi u Srbiji mora nedvosmisleno staviti do znanja da iako brojčano veća ne može nekažnjeno maltretirati građane Crne Gore dok istovremeno štite ratne zločince, kriminalce i ubice novinara.
''Ukoliko ovaj apel crnogorskim institucijama ostane ignorisan pozvaćemo građane da legitimnim sredstvima ukažemo domaćim ali i međunarodnim institucijama da hegemonistička politika ugrožavanja i maltretiranja nevinih građana ne može i ne smije ostati bez odgovora'' zaključeno je u saopštenju.