Fudbaleri Napolija za koji bi sat mogli proslaviti naslov prvaka Italije, nakon što je jedan od derbija 32. kola između Intera i Lacija, poslije velikog preokreta u završnih 15 minuta, okončan pobjedom domaćih - 3:1 (0:1).

Spektakularan preokret Intera protiv Lacija: Napoli bi za koji sat mogao proslaviti naslov prvaka Italije Foto: ANSA

Napolitancima je tako sada dovoljno da slave u velikom derbiju Kampanije protiv Salernitane na "Maradoni" (15:00 časova), pa da i matematički osiguraju naslov prvaka, koji su čekali čak 33 godine.

Kada je u pitanju meč na Meaci, može se reći kako je Inter zasluženo slavio, iako je Lacio sve do 78. minuta imao prednost. Pritom, Lautaro je postigao dva pogotka, a Lukaku upisao dvije asistencije.

Inter je dominirao u prvom poluvremenu, pa se mreža gostiju tresla u 25. minutu. Korea je dodao loptu do Mhtarijana, koji je bio strijelac, ali je VAR provjerom utvrđeno kako je on bio u – milimetarskom ofsajdu.

Umjesto vođstva domaćih, kroz pet minuta uslijedilo je vođstvo Lacija. Felipe Anderson uposlio je Luisa Alberta, a on iz prve prilike donio Rimljanima prednost.

Čuvali su izabranici Mauricija Sarija rezultat dugo, no nijesu mogli do kraja. U 78. minutu je Romelu Lukaku asistirao, a Lautaro pogodio i bilo je 1:1.

Tek pet minuta kasnije - potpuni preokret. Opet je sjajno Lukaku ubacio loptu, a Gosens iz peterca poslao loptu u gol. Trijumf 'neroazura' potvrdio je Lautaro još jednim pogotkom u 90. minutu.

Tako je Inter sada potpuno u trci za plasman u Ligu šampiona. Pored Napolija, za preostala tri mjesta konkuriše čak šest ekipa - u najboljoj poziciji i dalje je Lacio, a borbu Juventusa, Milana, Rome, Intera i Atalante, po svemu sudeći, pratićemo do samog završetka sezone.

Rezultati: Leće - Udineze 1:0, Specija - Monca 0:2, Roma - Milan 1:1, Torino – Atalanta 1:2, Inter - Lacio 3:1.

Danas: Kremoneze - Verona, Napoli - Salernitana, Sasuolo - Empoli, Fiorentina - Sampdorija, Bolonja - Juventus.

Tabela: Napoli 78, Lacio 61, Juventus 59, Milan 57, Roma 57, Inter 57, Atalanta 55, Bolonja 44, Monca 44, Fiorentina 42, Torino 42, Udineze 42, Sasuolo 40, Salernitana 33, Empoli 32, Leće 31, Specija 27, Verona 26, Kremoneze 19, Sampdorija 17.