Pravi spektakl donio je večerašnji duel Superkupa Njemačke, koji je na kraju pripao fudbalerima Bajerna. Sastav iz Minhena večeras je u Lajpcigu slavio nad istoimenim domaćinom, rezultatom 5:3 (3:0).

Spektakl sa osam golova u Lajpcigu: Bajern osvojio Superkup, među strijelcima i Mane Foto: Kicker

Bavarci su ušli jako u meč, pa su već u prvih 45 minuta postigli tri pogotka.

Mrežu Gulašija najprije je, u 14. minutu, pogodio mladi Džamal Musijala. Kroz 17 minuta, na asistenciju Gnabrija, prvi pogodak na prvom zvaničnom susretu za Bajern upisao je Sadio Mane. U finišu prvog poluvremena, Musijala je bio asistent, a Pavar je Bajernu donio vođstvo 3:0.

U nastavku su nešto ofanzivnije krenuli domaći, pa su u 59. minutu smanjili preko Halštenberga. No, taj je rezultat bio na snazi tek sedam minuta - četvrti pogodak za goste tada je postigao Gnabri.

Opustili su se potom Bavarci, što su domaći iskoristili - Nkunku je iz penala u 77. minutu smanjio na 4:2, da bi Dani Olmo u 89. minutu primorao Nojera da treći put vadi loptu iz mreže.

Pobjedu Bajerna, u osmom minutu nadoknade, potvrdio je Sane, postavivši konačnih 5:3.