Vaterpolo

Španci bez finala: Za zlatnu medalju boriće se Italija

Vaterpolisti Italije prvi su finalisti Svjetskog prvenstva u Dohi, pošto su u današnjem polufinalu bili bolji od Španije, rezultatom 8:6 (1:1, 3:1, 2:1, 2:3).

Španci bez finala: Za zlatnu medalju boriće se Italija Foto: UGC

Italijani će tako preksjutra biti u prilici da postanu najtrofejnija selekcija u istoriji SP, s obzirom na to da su do sada četiri puta osvajali takmičenje, a njihov suparnik biće Hrvatska ili Francuska.

Što se današnje utakmice tiče, Španci su bili katastrofalni u drugoj i trećoj četvrtini, u kojoj su 'azuri' serijom 4:0 stigli do ubjedljive prednosti (6:2). Međutim, nakon toga smo ispratili sjajnu dionicu Španije, koja je uz tri uzastopna gola, tri minuta prije kraja, bila na minus jedan (6:5).

Post Italijana prekinuo je Di Fulvio, ali je Kabanjas odmah uzvratio i 60 sekundi prije kraja bilo je 7:6. No, onda je iz peterca pogodio Fondeli i slavlje Italijana moglo je da počne.