SP: Holandija prvi finalista

Izvor

"Oranje" su poveli već u 18. minutu fantastičnim udarcem Van Bronkhorsta iskosa sa lijeve strane sa distance od 37 metara koji je u potpunosti iznenadio Musleru. Urugvaj nije imao praktično nijedan šut na gol do izjednačenja u 41. minutu koje je bilo djelo Forlana. Njegov šut sa oko 25 metara takođe je iznenadio golmana Štekelenburga koji nije uspio da loptu koja je išla posred gola prebaci preko prečke.

U drugom poluvremenu Holanđani su iskoristili smušenost odbrane "Urusa", pa je Snajder doveo svoju ekipu u vođstvo. Urugvajci su bili šokirani pogotkom i već tri minuta kasnije Roben je to iskoristio da glavom dovede Holanđane u vođstvo od 3:1. Protivnik je bio nokautiran, a osvijestio se tek u samom finišu utakmice kada je Pereira u 92. minutu smanjio zaostatak, ali je ostalo premalo vremena da Urugvaj dođe do izjednačenja. Holandija će tako u neđelju igrati sa boljim iz duela između Njemačke i Španije, dok će Urugvajci imati priliku da se bore za treće mjesto.

Holandija - Urugvaj 3:2 (1:1)