Rukomet

Rukomet

SP: Danska bolja od Katara, Španija od Njemačke

Svjetsko rukometno prvenstvo, bar kada su mečevi koji su odigrani u četvrtak u pitanju, obilježila su dva derbija. Danska je nadigrala Katar sa 32:23, dok je Španija poslije velike borbe pobijedila Njemačku 32:28.

SP: Danska bolja od Katara, Španija od Njemačke Foto: Tviter
sportklub.rsIzvor

Danska je odigrala sjajan meč, dominirala je od prvog do posljednjeg minuta. Poslije prvog poluvremena, vodila je sa 17:12, zatim pobjegla na 23:13, što je bilo dovoljno da meč mirno privede kraju.

Najefikasniji u sastavu Danske, bili su Mikel Hansensa osam, Matijas Gidselsa šest i SimonJensen sa pet golova. Kod Katara, bolji od ostalih bili su MarkoFrenkis sa 12 i Amen Zakar sa četiri gola.

Njemačka i Španija su vodili veliku borbu na terenu. Poslije prvog poluvremena, Španija je uz tranzcionu igru vodila sa 16:13. U nastavku, Njemačka je spriječila nadmetanje po principu trči i šutiraj, uveli su meč u pozicionu borbu, poveli sa 25:23, ali je uslijedila serija Španije od 4:0, za 27:25, na deset minuta prije kraja.

Španci su bili u naletu, a Njemci bez dovoljno energie i agresivnosti. “Crvena furija” je pobjegla na 29:26, a pet minuta je bilo malo da Njemci urade nešto više.

Prevagu na tasu Španije, donijeli su Anhel Perez sa šest, Aleks Dušebajev i Feran Sale sa po pet, odnosno Raul Rodrigez sa četiri. Kod Njemačke, raspoloženi za igru u napadu, bili su Timo Kastening sa sedam, Kai Hafner sa šest i Johanes Gola sa četiri gola.

Bilo je jasno da slijedi neizvjesna završnica, te da će nijanse odlučiti pitanje pobjednika.

U ostalim mečevima koji su odigrani u četvrtak, Argentina je pobijedila Japan sa 28:24, Poljska je deklasirala Urugvaj sa 30:16, Mađarska opravdala ulogu favorita protiv Brazila -29:23, kao i Hrvatska protiv Bahreina – 28:18.

Grupa 1: Mađarska 6, Španija 5, Poljska 4, Njemačka 2, Brazil 1, Urugvaj 0.

Grupa 2: Danska 6, Hrvatska 5, Argentina 4, Katar 2, Japan 1, Bahrein 0.

Grupa 3: Francuska 6, Portugalija 4, Norveška 4, Island 2, Švajcarska 2, Alžir je bez bodova.

Grupa 4: Švedska 5, Egipat 4, Slovenija 4, Rusija 3, Belorusija 2, Sjeverna Makedonija je bez bodova.

Po dvije prvoplasirane selekcije iz grupa će izboriti plasman u četvrtfinale.