Novi trijumf ,,lavica” nad Slovačkom

Solidan sparing za zalet na EP

Rukometašice Crne Gore slavile su i u drugom kontrolnom meču protiv Slovačke (33:24) uoči Evropskog prvenstva čiji je jedan od domaćina i naša zemlja. U prvom međusobnom duelu koji je odigran prije dva dana ,,lavice” su pobijedile 37:20.

Solidan sparing za zalet na EP Foto: Pobjeda/Mara Babović
PobjedaIzvor

Selektorka Bojana Popovića dala je priliku svim igračicama, a kao i u prvom meču, njih 10 se upisalo u strijelce. Jovanka Radičević i Ivona Pavićević su bile najefikasnije sa po šest golova, Itana Grbić je postigla pet, a Matea Pletikosić četiri.

Marina Rajčić je imala osam, a Marta Batinović, koja je branila prvih dvadesetak minuta, meč je završila sa četiri uspješne intervencije.

Slovačka je nekoliko puta imala minimalnu prednost u uvodnim minutama, „lavice“ su preokrenule sredinom prvog poluvremena i nakon prvih 30 minuta vodile su 18:14.

Sve je bilo riješeno sredinom nastavka, kada je Grbić u 46. minutu pogodila za 25:19, a prednost je jednom bila i dvocifrena – 33:23.

Naše djevojke nastavljaju pripreme u Podgorici, gdje će 5. novembra protiv Španije igrati na startu Evropskog prvenstva čiji su domaćini još Slovenija i Sjeverna Makedonija.