Šok u San Dijegu: Amerikanci ispali, Meksiko će u finalu igrati protiv Paname

Nevjerovatna vijest stiže sa CONCACAF Gold kupa - fudbaleri Sjedinjenih Američkih Država neće igrati u finalu tog takmičenja, čiji su i domaćini. Naime, za trofej će se boriti Meksiko i Panama.

Šok u San Dijegu: Amerikanci ispali, Meksiko će u finalu igrati protiv Paname Foto: Getty

Amerikance je u polufinalu eliminisala Panama, i to nakon izvođenja penala - 1:1 (4:5).

Tokom 90 minuta igre u San Dijegu nije bilo golova, da bi Panama do vođstva stigla u 99. minutu preko Ivana Andersona. No, domaći su poravnali šest minuta kasnije, pogotkom Fereire.

U penal seriji, i jedni i drugi promašili su po jedanaesterac. A onda je uslijedila šesta serija - Karaskilja je pogodio za Panamu, a Roldan je postao tragičar domaćih.

Meksiko je bez problema u drugom polufinalu nadigrao Jamajku, a na kraju je bilo 3:0.

Henri Martin i Luis Čaves su pogađali već u uvodnih 30 minuta igre, a konačan rezultat je u finišu utakmice postavio Roberto Alvarado.

Meksikanci će tako četvrti uzastopni put igrati u finalu, te će biti u prilici da osvoje deveti naslov prvaka.

Sa druge strane, biće ovo četvrto finale za Panamu, koja do danas nije uspijevala da se domogne trofeja.

Finale će biti odigrano u noći sa nedjelje na ponedjeljak, uz početak u jedan i po prema našem vremenu.