Osmo kolo počelo iznenađenjem

Šok pod Goricom: Plavljani bolji od Budućnosti

Osmo kolo Prve CFL počelo je velikim iznenađenjem. Fudbaleri Jezera ostvarili su drugi ovosezonski trijumf, i to na gostovanju Budućnosti - 1:0.

Šok pod Goricom: Plavljani bolji od Budućnosti Foto: FSCG

Meč je odlučen pogotkom Mendija u 37. minutu, a za ekipu iz Plava večerašnji trijumf drugi je uzastopni. Sa druge strane, Podgoričani su poraženi drugi put zaredom, te su i dalje u donjem dijelu tabele.

U prvom dijelu igre gledani su uglavnom pokušaji Budućnosti, ali bez uspjeha – što zaslugom večeras raspoložene defanzive Plavljana, što krivicom domaćih fudbalera.

U 37. minutu, nakon još jedne od prilika za ‘plave’ – uslijedio je veliki šok za njihove navijače. Nakon odlično upućene lopte sa centra, sjajno je u suparničkom šesnaestercu reagovao Mamadu Mendi i lijevom nogom je poslao u nebranjeni dio Dragojevićeve mreže.

Podgoričani su u nastavku očajnički pokušavali da dođu do gola, dok su igrači Jezera igrali pametno, čuvajući prednost i tražeći šansu isključivo iz kontre.

Ipak, izabranici Aleksandra Nedovića potpuno su posustali u posljednjih pola sata igre, kada nijesu stvorili nijednu ozbiljniju priliku za poravnanje.

Uz strijelca Mendija, junak pobjede Plavljana bio je i golman Asanović, koji se istakao sa nekoliko maestralnih intervencija.

Preostali mečevi osmog kola Prve CFL na programu su sjutra i preksjutra, a raspored je sljedeći:

Subota: Rudar - Zeta (18:00), Iskra - Podgorica (19:00).

Nedjelja: Sutjeska - Petrovac (18:00), Dečić - Mornar (19:00).