Telekom 1. CFL

Šok pod Goricom: Jezero drugi put savladalo Budućnost

Kako jesenas, tako i na proljeće - kad god je imala šansu da otključa prvenstvo Budućnost je razočarala. Na kiks lidera, ,,plavi“ su odgovorili porazom od Jezera (2:1) nakon kojeg su dozvolili Sutjesci da poveća razliku na 11 bodova.

Šok pod Goricom: Jezero drugi put savladalo Budućnost Foto: Foto: FSCG
PobjedaIzvor

Šansa da nešto urade na tabeli kao da je svezala noge i misli izabranika Aleksandra Nedovića. Nije išlo prema naprijed, a tek nije u fazi odbrane koja se cijepala na sve strane.

Haotičnost u zadnjoj liniji domaćina surovo su kaznili Plavljani koji su u septembru prošle godine pod Goricom ostvarili najveću pobjedu u klupskoj istoriji (1:0). Sada su taj uspjeh ponovili - i sustigli Rudar koji je uoči 26. kola bio jedno mjesto iznad zone baraža od koje bježe momci Mladena Lambulića.

Jezero se nije libilo da izađe visoko, a najviše problema ,,plavima“ zadavao je Mendi. Ofanzivac gostiju koristio je brzinu i prostor po desnom krilu odakle je upošljavao saigrače i bio opasan po protivnički gol.

Smušenost defanzivaca Budućnosti uticala je na veliki broj kornera u korist rivala koji je poveo sredinom prvog poluvremena.

Mendi je kreirao akciju, a potom asistirao Lambuliću koji je snažnim udarcem iskosa sa lijeve strane naciljao metu u 26. minutu.

Podgoričani su bili limitirani u oba pravca - u napadu nije bilo ideje, falilo je prostora za manevar iz kojeg bi se izgradila prilika za gol.

Domaći su imali situacije preko Perišića i Miloševića, obojica su tukli glavom, ali nedovoljno snažno i precizno da bi prevarili golmana Asanovića.

Prednost nije zadovoljila Jezero koje se nije povuklo po svaku cijenu, nego je nastavilo da prijeti.

Lambulić je probao iz slobodnog udarca, pa još jednom iz igre, dok je Mendi sam sebi davao duži for i sprintom pravio višak.

Nisu Plavljani gradili akcije samo po boku, a da je tako pokazali su pred odlazak na odmor kada su stigli do 2:0.

Pas iz dubine krenuo je ka Adžoviću, zaspali su odbrambeni igrači domaćeg tima, a vezista gostiju rutinski matirao golmana Dragojevića.

Ubjedljivo najlošije poluvrijeme u proljećnoj polusezoni otežalo je nastavak meča za Budućnost.

Ipak, nisu ,,plavi“ odustali. Ušli su u drugih 45 minuta na sve ili ništa. Frontalno su se prekomandovali na protivničku polovinu i potisnuli suparnika u posljednju trećinu terena.

Jezero se baziralo na kontre i polukontre, ali moralo je jače da se brani.

Milošević je glavom uzdrmao prečku, bilo je još udaraca, a onda je rezultatski zaostatak prepolovljen.

Pogodak za Podgoričane u 67. minutu režirao je Raičković u svom stilu - iz daljine, u ,,devedeset“, potpisavši desetu egzekuciju u ligi.

Ostalo je vremena za ,,plave“ koji su sve više pritiskali, dobivši na agresivnosti i raznovrsnosti.

Rezervista Petrović je oprobao udarac, a u 80. minutu su gosti branili mrežu rukama i nogama, izbivši loptu ispred gol linije.

Asanović se istakao među stativama i jedan je od najzaslužnijih što je Jezero sačuvalo pobjedu.

Raičković je pogodio stativu, a onda je u posljednjem trenutku spriječio Mendija da se upiše u listu strijelaca.

Čekalo se izjednačenje domaćina, a desio se penal za goste koji je Dragojević odbranio Saši Radenoviću u 94. minutu.

Budućnost je olako ispustila šansu da se približi Sutjesci na osam bodova, a Jezero sve čvršće vjeruje u opstanak bez digravanja.

Nakon velikog uspjeha pod Goricom - opet zavisi od sebe.