Kako navode, imajući u vidu specifičnost rada Skupštine kao najvišeg zakonodavnog organa, prilikom izrade pomenutog dokumenta temeljno su analizirana i ostala povezana pitanja, a u svijetlu činjenice da efikasno upravljanje stručnim potencijalima zaposlenih predstavlja strateški interes svake institucije.
“U izradi Strategije pošlo se od analize postojećih mehanizama i praksi u oblasti upravljanja zaposlenima i ljudskim resursima u Službi Skupštine, koja je tokom 2020. godine, realizovana u sklopu projekta saradnje Skupštine Crne Gore i Misije OEBS-a”, saopšteno je iz Skupštine.
Dodaju da je analiza uključila procjenu trenutnog stanja u ovoj oblasti, kao i definisanje smjernica i preporuka za dalje poboljšanje praksi i mehanizama, koje potencijalno mogu unaprijediti upravljanje zaposlenima i njihovim učinkom, ali i učinkom same institucije.
“Pri izradi Strategije, Misija OEBS-a je dala svoj doprinos angažovanjem ekspertkinja iz oblasti ljudskih resursa i rodne ravnopravnosti, čije su sugestije doprinijele konačnom sadržaju dokumenta”, ističu iz Skupštine.
Usvojena Strategija, kako kažu, je dokument koji sadrži glavne ciljeve, potciljeve i aktivnosti, a čijom se realizacijom doprinosi ostvarivanju vrijednosti i principa funkcionisanja Službe Skupštine Crne Gore.