Počele su kvalifikacije za Euro 2024.

Slovenci do tri boda nakon preokreta: Meč riješio debitant iz Maribora

Pobjedom fudbalera Slovenije na teškom gostovanju Kazahstanu, počele su kvalifikacije za Euro 2024.

Slovenci do tri boda nakon preokreta: Meč riješio debitant iz Maribora Foto: ap

Izabranici Matjaža Keka slavili su u Astani rezultatom 1:2 (1:0), i to nakon totalnog preokreta u drugom poluvremenu.

Bolje su počeli fudbaleri Kazahstana, koji su prednost stekli u 26. minutu, kada je Samorodov savladao Jana Oblaka.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, gosti su poravnali - Cerin je poslao loptu iz kornera, a glavom je u mrežu proslijedio David Brekalo.

Vrijeme je odmicalo i gosti su bili sve opasniji, dvije velike šanse propustio je Zajc, a onda je uslijedio trenutak odluke. Igrao se 78. minut, kada je Stojanović odlično poslao loptu u šesnaesterac, a tamo je dočekao Žan Vipotnik, koji je efektno šutnuo preko golmana Šatskog - pravo u mrežu.

Inače, dvadesetjednogodišnji Vipotnik, koji igra za Maribor, danas je debitovao za seniorski nacionalni tim. U igru je ušao u 70. minutu, a nedugo zatim i odlučio meč.

Grupa "H"

Rezultati: Kazahstan - Slovenija 1:2, Danska - Finska (20:45), San Marino - Sjeverna Irska (20:45).