Slovaci idu na Euro: Debakl BiH u Luksemburgu, Portugalci i dalje maksimalni

Prvi dan pretposljednjeg kola kvalifikacija, pored naše pobjede nad Litvanijom, okončan je i mečevima u grupi "J", iz koje na Euro 2024, pored Portugala, ide i Slovačka.

Slovaci idu na Euro: Debakl BiH u Luksemburgu, Portugalci i dalje maksimalni Foto: Cas.sk

Slovaci su večeras u Bratislavi bili bolji od Islanda, rezultatom 4:2 (2:1).

Ostrvljani su poveli pogotkom Oskarsona u 17. minutu, ali su onda uslijedila četiri pogotka domaćih - po jednom su pogađali Kucka i Duda iz penala, a dva gola u nastavku dao je Haraslin. Gudjonsen je u 74. minutu ublažio poraz gostiju.

Luksemburg tako, uprkos sjajnoj kampanji, neće direktno na završnicu, no ostaje im da to pokušaju putem plej-ofa.

Rutina Španije, Kvarackelija zaustavio Škote, debakl Švedske u Bakuu
0
Rutina Španije, Kvarackelija zaustavio Škote, debakl…
16.11.2023 19:58

Najlakša pobjeda u kvalifikacijama: 'Sokoli' bolji od bezopasne Litvanije, evo kako bismo mogli na Euro
0
Najlakša pobjeda u kvalifikacijama: 'Sokoli' bolji…
16.11.2023 22:37

Inače, Luksemburžani su večeras bili ubjedljivi protiv Bosne i Hercegovine, rezultatom 4:1 (2:0).

Pogocima Ronalda i Kansela i Ramoša, Portugal je rutinski slavio u Lihtenštajnu - 0:2 (0:0).

Grupa "J": Slovačka - Island 4:2, Luksemburg - BiH 4:1, Lihtenštajn - Portugal 0:2.

Tabela: Portugal 27, Slovačka 19, Luksemburg 14, Island 10, BiH 9, Lihtenštajn 0.