Novi trijumf izabranica Bojane Popović

Rukometašice Budućnost Bemaxa upisale su treću pobjedu u sedmom kolu Lige šampiona. Nakon uzbudljivog duela u Podgorici, izabranice Bojane Popović slavile su nad neugodnom ekipom Storhamara iz Norveške, rezultatom 24:23 (12:11).

Slomljen otpor neugodnih Norvežanki: Velika pobjeda Podgoričanki, briljirala Atingre Foto: PA

U Bemax areni pratili smo jako neizvjestan meč, tokom kojeg su obje ekipe mnogo oscilirale. Ipak, prevagnuo je učinak izuzetne čuvarke mreže 'plavih' Armel Atingre, koja je upisala čak 17 odbrana, od kojih je imala niz briljantnih intervencija u momentima kada se lomio rezultat. Pritom, više od pola odbrana napravila je u situacijama kada su suparnice imale zicere.

Najefikasnije u redovima Budućnosti Bemax bile su Raičević (7), Pletikosić (6) i Godeč (3). Na drugoj strani, po četiri pogotka postigle su Svendsberget, Abdula, Lofkvist i Nestaker.

Predvođene Milenom Raičević i Ivanom Godeč, Podgoričanke su bile bolje u prvom poluvremenu, a u 24. minutu stizale su i do četiri gola prednosti (11:7). Ipak, do odlaska na odmor uslijedio je odgovor Norvežanki, koje su uspjele da svedu zaostatak na samo jedan gol.

Gošće su u osmom minutu nastavka, pogotkom Jakobsen, stigle do drugog vođstva na večerašnjem susretu (14:15), da bi uskoro, nakon gola Abdule, bilo 14:16. No, naše prvakinje potom su sjajnom serijom 4:0, uz dva gola Pletikosić iz sedmerca i po jednim Kastro i Vukčević, uz sjajno izdanje golmanke Atingre, napravile veliki preokret – 18:16.

Nakon toga smo gledali dionicu u kojoj su bolje bile rukometašice Storhamara, koje su u 51. minutu preko Lefkvist stigle do izjednačenja (20:20). No, da u tim momentima ne dođe do preokreta, pobrinula se danas sjajna Atingre.

U finišu je uslijedilo i nekoliko bravura Milene Raičević, ali su pet sekundi prije kraja gošće mogle do boda. No, Atingre je sačuvala pobjedu - odbranivši zicer Olivije Lefkvist.

Budućnost Bemax – Storhamar 24:23
Lokomotiva Zagreb – Esbjerg 18:30
Mec – Kastamonu 35:24
Đer – Rapid Bukurešt 32:29