Kako je izjavio direktor Klinike za infektivne bolesti u Skoplju Fadil Cana, radi se o 42-godišnjem muškarcu iz Bangladeša koji je doputovao u Sjevernu Makedoniju zbog posla, a trenutno je hospitalizovan na Klinici za infektivne bolesti, pod stalnim je ljekarskim nadzorom i u stabilnom je stanju.
"Pacijent je iz Bangladeša, radnik u jednoj od građevinskih kompanija u našoj zemlji. Njegovi simptomi su počeli nedjelju dana prije nego što je došao u Makedoniju, sa groznicom, a kada je stigao u zemlju, simptomi su se ponovo pojavili. Konsultovao se sa primarnim ljekarom kompanije, koji je vidieo neke abnormalnosti u analizama krvi i odmah ga uputio na kliniku", rekao je Cana Televiziji Telma.
Prema njegovim riječima, građani mogu da budu mirni jer ne postoji rizik od širenja te bolesti, zato što se prenoso isključivo ubodom tigrastog komarca u toploj i tropskoj klimi.
"Opšti simptomi su povišena temperatura, bolovi po tijelu, opšta malaksalost, a karakteristično je da ovo spada u grupu bolesti gdje ima i krvarenja", rekao je Cana.










