Sjajno drugo poluvrijeme i veliki preokret: Podgorica trijumfovala na Trešnjici

Fudbaleri Podgorice slavili su drugu ovosezonsku pobjedu u Prvoj CFL. Na otvaranju 13. kola, oni su trijumfovali na gostovanju Zeti, rezultatom 2:1 (0:0). Fudbaleri Zete tako su sada usamljeni na dnu tabele, pri čemu i dalje ne znaju za pobjedu.

Sjajno drugo poluvrijeme i veliki preokret: Podgorica trijumfovala na Trešnjici Foto: PA

Meč u Golubovcima obilježilo je sjajno drugo poluvrijeme, tokom kojeg je Zeta povela, ali su gosti za svega dva minuta napravili potpuni preokret.

Prvo poluvrijeme nije donijelo naročito lijepu igru, pa je, uz nekoliko prilika pred oba gola, okončano bez pogodaka. Nešto konkretniji bili su gosti, koji su u 35. minutu mogli do prednosti, ali je Krivokapić pogodio stativu.

Uzbuđenja su uslijedila u nastavku.

Domaći su poveli u 48. minutu, nakon katastrofalne greške suparnika. Đajić i golman Ivezić očajno su reagovali na ivici šesnaesterca, što je iskoristio Vukčević i doveo Golubovčane u vođstvo.

U sljedećih 10 minuta, na obje strane viđena je po jedna kolosalna prilika – prvo je u 53. minutu Popović pogodio stativu gola Zete, a pet minuta kasnije identično je okončana akcija domaćih, i to nakon šuta Ceklića. U 64. minutu, Podgoričani su opet bili u velikoj šansi – šutirao je Adrović, ali je lopta opet pogodila stativu.

Inicijativa se gostima isplatila u 67. minutu – centrirao je iskosa Maraš, a loptu je u mrežu glavom smjestio Admir Adrović, koji je time postigao svoj 106. gol u istoriji Prve CFL.

Samo dva minuta kasnije, uslijedio je potpuni preokret - Sentoku je sjajno glavom poslao loptu tik ispod prečke Božovićevog gola i donio veliko slavlje gostujućoj ekipi.

Do kraja utakmice, ekipa Zete pokušavala je da stigne do boda, najveću šansu imali su domaći u sudijskoj nadoknadi, ali su na kraju doživjeli osmi poraz ove sezone.