Fudbaleri Napolija nastavili su sa sjajnim partijama u Ligi šampiona, a isto se može reći i za ekipu Briža.

Sjajni Napoli u nokaut fazi, na četiri utakmice dali su 17 golova, Briž odolio u Madridu Foto: ANSA

Napoli je večeras izborio plasman u nokaut fazu, pošto pred svojim navijačima još jednom savladao Ajaks, i to rezultatom 4:2 (2:0). Bila je to 17. zvanična utakmica u nizu Napolitanaca bez poraza, a deveti uzastopni trijumf.

Pritom, Napoli je na četiri utakmice u Ligi šampiona postigao čak 17 golova.

Domaći su poveli već u četvrtom minutu preko Lozana, a na 2:0 je u 16. povećao Raspadori. U uvodnim momentima nastavka, Klasen je smanjio na 2:1, da bi u 62. minutu Kvarackelija iz penala povećao prednost Napolija.

U 83. minutu vidjeli smo penal na drugoj strani - precizan je bio Bergvijn. Nada Holanđana da bi mogli do boda trajala je šest minuta, a onda je Osimen postavio konačnih 4:2.

Najveća senzacija ovosezonske Lige šampiona, ekipa Briža, nastavlja sa hrabrim partijama. Belgijanci su večeras ostali neporaženi na gostovanju Atletiku u Madridu (0:0). Za domaće je svih 90 minuta odigrao Stefan Savić.

I Belgijanci su tako osigurali plasman u nokaut fazu, s obzirom na to da imaju šest bodova više od 'jorgandžija', od kojih su bolji međusobno.