Crnogorski napadač nije mogao bolje početi u dresu Herte

Sjajan start: Jovetić ušao u 60. minutu i dao dva gola protiv Liverpula

Crnogorski napadač Stevan Jovetić postigao je dva pogotka u pobjedi Herte nad Liverpulom (4:3) u prijateljskom susretu koji je odigran večeras u Inzbruku.

Sjajan start: Jovetić ušao u 60. minutu i dao dva gola protiv Liverpula Foto: Hertha BSC

Jovetić je u igru ušao u 60. minutu, ali mu je i to bilo dovoljno da postigne dva pogotka, pri čemu je drugi predstavljao pravu bravuru.

Prvi gol, naš je fudbaler postigao u 66. minutu, čime je svojoj novoj ekipi donio prednost od 3:2.

U 80. minutu, Herta je povećala na 4:2, a mrežu engleskog sastava još jednom je pogodio Jovetić.

Bila je to sjajna majstorija našeg napadača, koji je sam vukao loptu od centra terena, a potom se nakon atraktivnog prodora poigrao sa protivničkom odbranom, naročito sa Van Dajkom i Robertsonom, smjestivši na kraju loptu u gol.

Preostala dva pogotka za Hertu postigli su u prvom dijelu igre Santjago Askasibar i Suat Serdar. Sa druge strane, golove za Liverpul dali su Sadio Mane, Minamino i Čemberlejn.

Podsjetimo, da je Jovetić novi član Herte, postalo je poznato u ponedjeljak uveče. Dan kasnije, on je odradio prvi trening sa novim saigračima.

Herta će već preksjutra odigrati novi prijateljski meč protiv turskog Gaziantepa, a osmog juna slijedi i prva zvanična utakmica - u Kupu Njemačke igraće protiv Mepena.

Berlinsku 'staru damu' prve obaveze u Bundesligi očekuju 15. avgusta, kada će u uvodnom kolu gostovati sastavu Kelna.