Ostalo

Šest crnogorskih reprezentativaca okitilo se zlatnim medaljama na danas završenom prvenstvu Evrope u powerliftingu, koje je održano u češkom Trutnovu.

Sjajan rezultat naših takmičara: Svi osvojili zlatne medalje na EP u powerliftingu Foto: PA

U pitanju je jedno od tri najznačajnija takmičenja u powerliftingu na planeti, a crnogorski takmičari pokupili su zlato u svakoj kategoriji u kojoj su učestvovali.

Tako su najsjajnije odličje osvojili Nikola Lazović, koji je podigao 280 kilograma, Jasmin Kočan sa 230 kilograma, te Đorđe Miljenović, koji je podigao 335 kilograma, što je i najbolji rezultat na prvenstvu.

Pored toga, zlato je pripalo Marku Varagiću koji je u kategoriji seniora podigao 327,5 kilograma, te Draženu Filipoviću, koji je imao total od 835.

U konkurenciji žena, zlatno odličje osvojila je Ana Božović sa podignutih 167,5 kilograma.

Na takmičenju su učestvovali predstavnici 22 države.

"Ovo je bila odličnaprovjera za takmičenja koja nas čekaju - a to su Svjetsko prvenstvo u Slovačkoj i Svjetski kup u Poljskoj. Bili smo u najjačem sastavu i na takmičenje smo pošli sa velikim ambicijama, koje smo i ostvarili", kazali su nam predsjednik Powerlifting saveza Crne Gore Miloš Ćećanović i potpredsjednik Nikola Lazović.