Vaterpolo

Sjajan meč u Kotoru, ali je Primorac poražen: Moskov Grcima donio trijumf

Vaterpolisti Primorca doživjeli su prvi poraz u LEN Eurokupu. U drugom kolu grupne faze, nakon velike borbe i izvrsnog meča punog obrta, od njih je večeras u Kotoru bolji bio grčki Panionios, rezultatom 9:10 (2:3, 3:3, 2:1, 2:3).

Sjajan meč u Kotoru, ali je Primorac poražen: Moskov Grcima donio trijumf Foto: LEN

Baš kao i u prvom kolu protiv Trsta, bilaje to još jedna uzbudljiva utakmica na kotorskom bazenu, u sjajnoj atmosferi i pred gotovo punim tribinama.

Kotorane je na kraju srušio naš vaterpolista Nikola Moskov, koji je postigao pet golova, među kojima i odlučujući. U redovima našeg viceprvaka, najefikasniji je bio Nemanja Vico sa tri gola, dok je Nikola Marković postigao dva.

U prvom kvartalu je uglavnom u vođstvu bio Panionios, za koji je jedan gol upisao i naš Aleksa Ukropina. No, u drugom periodu igre, Kotorani su bili sjajni - uz tri uzastopna gola, i to dva Vica i jedan Stanojevića, preokrenuli su sa 2:4 na 5:4. Ipak, zahvaljujući golovima još jednog crnogorskog igrača, Nikole Moskova, Grci su do kraja prvog poluvremena vratili prednost (5:6).

Još neizvjesnije bilo je drugo poluvrijeme. Uz golove Draška Brguljana i Balše Vučkovića, Primorac je poravnao (7:7), a na startu završne četvrtine pogotkom Lambija opet preokrenuo. Kratko je to trajalo - Panionios je, uz još jedan gol Ukropine, poveo 8:9.

Tri minuta prije kraja, Vico je izjednačio, ali je Nikola Moskov još jednom gostima donio prednost (9:10), pri čemu je do kraja u tom momentu bilo još 30 sekundi. Bio je to i odlučujući momenat, pošto Kotorani nijesu iskoristili posljednji napad i igrača više.

Grupa "D": Primorac - Panionios 9:10, Trst - Ortiđa (20:00).

Tabela: Ortiđa 3, Primorac 3, Panionios 3, Trst 0.