Sjajan fudbal na Vestfalenu: Bajernu derbi, Levandovski pogodio dva puta

Odlična predstava viđena je u večerašnjem derbiju 14. kola Bundeslige u Dortmundu, gdje je Borusija na kraju poražena od Bajerna, rezultatom 2:3 (1:2). Na taj način, Bavarci su opet stigli do četiri boda prednosti u odnosu na večerašnje suparnike.

Sjajan fudbal na Vestfalenu: Bajernu derbi, Levandovski pogodio dva puta Foto: Twitter

Meč na Vestfalenu počeo je na spektakularan način. Već u petom minutu, Julian Brant pogodio je Nojerovu mrežu za veliko slavlje domaćih navijača. No, vođstvo 'milionera' trajalo je tek četiri minuta - poravnanje gostima donio je Robert Levandovski.

Djelovalo je kako će večerašnji rivali na odmor otići uz poravnanje, no u 44. minutu dogodio se potpuni preokret - strijelac je bio Kingsli Koman.

Nedugo pošto je počeo nastavak, Borusija je izjednačila preko Erlinga Halanda.

Nijedan od rivala nije se zadovoljavao tim rezultatom - na obje strane nizali su se napadi, a u 77. minutu Bajern je došao do novog vođstva. Svemu je prethodila neopreznost Humelsa, koji je igrao rukom u svom šesnaestercu, a iz penala je precizan bio Levandovski.

U ostalim današnjim duelima, Leverkuzen je deklasirao Grojter, rezultatom 7:1, pri čemu je čak četiri pogotka postigao Patrik Šik. Volfzburg je doživio težak poraz u Majncu (3:0), dok je Hofenhajm nakon velike borbe porazio ekipu Ajntrahta - 3:2.

Herta, za koju nastupa naš reprezentativac Stevan Jovetić, sjutra će gostovati Štutgartu, a na programu će biti i duel Borusije Menhengladbah i Frajburga.

Borusija Dortmund - Bajern 2:2
Bajer Leverkuzen - Grojter Firt 7:1
Majnc - Volfzburg 3:0
Hofenhajm - Ajntraht 3:2
Arminija - Keln 1:1
Augzburg - Bohun 2:3
Union Berlin - Lajpcig 1:1