Sjajan derbi kraj Bistrice, Budućnost u nadoknadi ostala bez pobjede

Giljen pogodio za bod, a najvjerovatnije i za povratak titule u Nikšić

U okviru 25. kola Prve CFL odigran je crnogorski derbi koji je vjerovatno odgonetnuo enigmu - naslov prvaka države najvjerovatnije će biti vraćen u Nikšić. Naime, Sutjeska i Budućnost odigrali su kraj Bistrice 2:2 (1:1), pri čemu je gost ispustio pobjedu u sudijskoj nadoknadi.

Giljen pogodio za bod, a najvjerovatnije i za povratak titule u Nikšić Foto: Pobjeda

Naime, u posljednjem napadu domaćih, golman Vladan Giljen otišao je u suparnički šesnaesterac i - pogodio mrežu. Giljen je prvo udario loptu glavom, ona je pogodila Mijovića, ali je nakon odbitka golman Sutjeske pokušao još jednom i ovog puta nogom zatresao Dragojevićevu mrežu za veliki bod.

Inače, Sutjeska je povela u sedmom minutu, a strijelac je bio Bubanja. Uslijedio je dio tokom kojeg su Podgoričani bili agresivniji, što je dalo rezultata. Poravnanje je uslijedilo u 16. minutu, i to zahvaljujući šutu Raičkovića sa 'bijele tačke'.

Uprkos tome što su uslijedili napadi Sutjeske, golman gostiju Dragojević bio je odličan, pa se na odmor otišlo uz rezultat 1:1.

U nastavku - potpuni preokret. Igrao se 69. minut, Raspopović je odlično pronašao Mirkovića, a on povratnom loptom uposlio Đukanovića koji je matirao Giljena i donio prednost 'plavima'.

Budućnost je bila nadomak pobjede, no Giljen im to nije dozvolio - u nadoknadi je uslijedilo veliko slavlje u Nikšiću, a Sutjeska je ostala na 'plus 13' u odnosu na najvećeg rivala.