Odbojka

Izvrsnom utakmicom u Budvi okončana je Superliga

Odbojkaši Budve završili su Superligu na prvom mjestu.

Sjajan derbi: Budvani trijumfovali i kao prvi idu u plej-of, Budućnost odlična uprkos porazu Foto: Arhiva

U završnom duelu posljednjeg kola, nakon zanimljive borbe koja je trajala duže od dva sata, Budvani su pred svojim navijačima bili bolji od Budućnosti, rezultatom 3:1 (24:26, 25:19, 25:13, 29:27).

Budva je tako dobila i drugi ovosezonski derbi, ali Budućnost je odigrala odlično i bila je jako blizu taj-brejka. Zapravo, 'plavi' su nakon obrta u finišu četvrtog seta imali čak četiri set lopte, ali nijesu ih iskoristili.

Domaće su do pobjede predvodili Radunović i Minić sa po 21 poenom, dok su na suprotnoj strani najzapaženiji bili Radević (16) i Delić (13).

Aktuelne prvake u polufinalu plej-ofa čekaće Mornar, dok će Budućnost imati znatno teži posao - njihov suparnik biće Jedinstvo.

No, prije plej-ofa, pratićemo Kup Crne Gore - polufinale kreće već sjutra. U prvim mečevima, Mornar će sjutra ugostiti Jedinstvo, a u nedjelju, takođe u Mediteranskom sportskom centru, snage će ponovo odmjeriti Budva i Budućnost.