Premijer liga

Siti za 16 minuta dao tri gola Čelsiju, Lampard pred otkazom

Fudbaleri Mančester Sitija su savladali Čelsi u gostima rezultatom 3:1 u 17. kolu engleske Premijer lige.

Siti za 16 minuta dao tri gola Čelsiju, Lampard pred otkazom Foto: Sky Sports
Sportski portali Izvor

U prvih petnaest minuta gledali smo prilično nezanimljivu utakmicu, a potom je Siti propustio stoprocentnu priliku. Ipak, dva minuta kasnije Fil Foden je asistirao Ilkaju Gündoganu koji ulazi u kazneni prostor i pogađa za 1:0. Nakon tog pogotka sve je krenulo nizbrdo po Čelsi, a Siti se razigrao, te je u narednih 16 minuta dao još dva gola.

Najprije je De Bruin 21. u minutu sjajno uposlio Fodena koji je bio sam u kaznenom prostoru među sedam igrača Čelsija, no uspio im je pobjeći i naći se na pravom mjestu i pogoditi iz prve u bliži ugao za 2:0.

U 34. minutu bilo je već 3:0. Rahim Sterling je pogodio stativu, a odbijenu loptu je De Bruin poslao u mrežu za nedostižno vodstvo Građana.

Gündogan je u samom finišu prvog poluvremena zamalo postigao svoj drugi pogodak, no bio je neprecizan iz dobre situacije.

U drugom poluvremenu Siti je rutinski sačuvao veliku prednost, a jedinu pravu priliku za povećanje vodjstva je imao u 54. minutu kada je Rodri šutirao glavom, a Eduard Mendi fantastično odbranio njegov udarac.

Čelsi je do počasnog pogotka stigao u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena kada je pogodio Kalum Hadson-Odoi.

Siti se pobjedom dodatno približio vrhu tabele, dok bi ovaj poraz mogao značiti i kraj za Frenka Lamparda na klupi Čelsija koji bi mogao dobiti otkaz još večeras.