Fudbaleri Mančester Sitija nijesu dozvolili Arsenalu da bude na prvom mjestu duže od 24 sata. Izabranici Pepa Gvardiole su se vratili na čelnu poziciju, nakon što su u zaostalom meču 28. kola trijumfovali protiv Vest Hema.

Siti se vratio na prvo mjesto, 'redsi' se i dalje nadaju plasmanu u Ligu šampiona Foto: Getty

Pritom, treba istaći da ekipa iz Mančestera, uz bod prednosti, ima i meč manje od Arsenala.

Siti je u drugom poluvremenu slomio otpor Vest Hema, a na kraju je bilo 3:0 (0:0).

Domaće je u vođstvo, nakon asistencije Mahreza, u 50. minutu doveo Ake, da bi se kroz 20 minuta u strijelce upisao i Haland. Konačan rezultat u 85. minutu postavio je Fil Foden.

Uz mnogo muke, novu pobjedu upisao je Liverpul. Na Enfildu je poražen Fulam, rezultatom 1:0 (1:0).

Momenat odluke dogodio se u 39. minutu, kada je Salah bio precizan iz jedanaesterca.

Na taj način, Liverpul je zadržao kakve-takve šanse da se na kraju nađe u zoni koja vodi u Ligu šampiona.

Rezultati: Mančester Siti – Vest Hem 3:0, Liverpul – Fulam 1:0.

Sjutra: Brajton – Mančester Junajted.

Tabela: Mančester Siti 79, Arsenal 78, Njukasl 65, Mančester Junajted 63, Liverpul 59, Totenhem 54, Aston Vila 54, Brajton 52, Brentford 50, Fulam 45, Kristal Palas 40, Čelsi 39,Bornmut 39, Vulverhempton 37, Vest Hem 34, Lids 30, Notingem Forest 30, Lester 30, Everton 29, Sautempton 20.