Premijer liga

Siti razbio Liverpul na Enfildu, golman Alison poklanjao golove

Ekipa Mančester Sitija pobijedila je Liverpul u derbiju 22. kola engleskog Premiershipa rezultatom 4:1, a tragičar Redsa bio je golman Alison Beker koji je gostima poklonio dva pogotka.

Siti razbio Liverpul na Enfildu, golman Alison poklanjao golove Foto: sportski portali
Sportski portali Izvor

U prvom poluvremenu Siti je bio tim koji je gotovo sve vrijeme kontrolisao igru i loptu, a najbolju šansu da dođu do prednosti imali su u 37. minutu kada je Gundogan promašio penal. Prije toga Fabinjo je srušio Sterlinga, no Njemac nije uspio da pogodi.

U četvrtom minutu drugog poluvremena Gundogan se iskupio za promašen penal i jednu odbijenu loptu poslao u mrežu za 1:0, a slavlje gostiju trajalo je samo do 63. minuta kada je Salah s bijele tačke pogodio za 1:1.

Ubrzo nakon toga Stons je pogodio za novo vodjstvo Sitija, no pogodak je nakon VAR intervencije poništen, a meč je odlučen u 73. minutu kada je golman Liverpzla Alison napravio dvije neshvatljive greške, a nakon druge Gundogan je pogodio za 2:1 i donio novo vodjstvo Cityju.

Tri minuta kasnije Alison pravi novu kardinalnu grešku, dodaje do Bernarda Silve koji je uposlio Sterlinga, a Englez sa svega nekoliko metara lagano pogađa za 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Foden u 83. minutu nakon lijepog solo prodora i udarca po sredini gola, što takođe nije pomoglo Alisonu da makar ublaži loš dan.

Mančester Siti je trenutno lider Premiershipa sa pet bodova više od Mančester Junajteda i čak 10 bodova više od Liverpula, a “građani” imaju i utakmicu manje od “crvenih đavola” i Redsa.